.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

2 Ekim 2013 Çarşamba

ABD HÜKÜMETİ KEPENK KAPATTICumhuriyetçilerin kontrolündeki Temsilciler Meclisi'nin bütçe kesintilerini önlemek için Başkan Barack Obama'nın sağlık alanında düzenleyeceği reformları bir yıl erteleme kararı almasının ardından, Kongre borç tavanı krizinde uzlaşamadı. 17 yıl aradan sonra devlet daireleri kapatılacak, 1 milyona yakın memur izne çıkacak.

Haberin devamı:

http://haber.rotahaber.com/-abd-hukumeti-kepenk-kapatti_404066.html
 


4 yorum:

 1. Amerika'da sermayenin ve siyasetin yahudiler elinde olduğunu düşündüğümde, şuan aklıma gelen tek soru: "Bu adamlar hangi ülkeye savaş açılmasını istiyorlar acaba? Suriye? Mısır? Türkiye? İran?"..

  Muhtemelen bu sözü aldıktan sonra anlaşma sağlanır gibi geliyor.

  YanıtlaSil
 2. İlginç ve makul bir yorum...Acaba Obama neye zorlanıyor? Bahsettiğiniz konuda mı?

  YanıtlaSil
 3. Bir komplo kurayım :)

  Ben yahudi egemenliğini eski tip süpürgelere benzetiyorum. Süpürgenin topuzu devletler ise bu devletleri tutanında genel anlamda siyonizm olduğunu düşünüyorum. Ancak son hareketlerin çok hızlı cereyan ettiği, israil çevresindeki hareketliliğin artık kontrolden sapma durumuna gideceği, çok uzun sürerse bu istikrarsızlık israil'in güvenliğini çok fazla tehtit edeceğini düşünüyorum. Artık süpürgenin çöpleri çoğaldı ve kontrol edilemeyen bir şekilde hareket ediyor.

  Bu ülkelerin bölünmesi projesi ile paralel sanırım. 2 seçenek var gibi geliyor.

  1.si ülkeleri bölebildiğin kadar bölmek ve kontrolde tutabileceğin sapları yeni süpürge başlarında toplamak...

  2.si artık bu hareketi tamamlayıp arz-ı mevud zamanı gelmiştir. Bush'un dediği gibi, bir haçlı zihniyeti altında savaş yapıp bölgedeki yahudi düşmanlığının arka plana itilmesini sağlamak, sonrasında da zayıf olan bölgeyi tamamen kontrol altına almak.

  Tahmin ediyorum ki israil, amerikanın bu bölgede sadece 1 değil, birden fazla savaş yapmasını istiyor. Mısır, suriye ve iran. ancak bu durumda Rusya ile karşı karşıya geleceğini düşünen abd bu fikre sıcak bakmıyor. Büyük israil projesi farzedelim ki oluşturuldu. Bu durumda kendi güvenliklerine tehtit olacak 5 devlet bulunmakta. 1. rusya, 2. iran, 3. mısır, 4. çin, 5. Türkiye..

  1. Sermayesini amerikadan çine taşıdığı iddia edilen siyonizm eğer burayı kendine yeni üs olarak seçecekse artık Çin israil için bir tehtit değildir anlamı taşır.

  2. Eğer ABD suriye ve mısır'a girerse, bu durumda mısır zayıflar, savaşa dahil olan türkiye ve iran zayıflar ve israil kolayca bunları yenebileceğini düşünebilir.

  3. Bu durum ABD ve Rusya'yı karşı karşıya getirerek büyük 2 gücün birbirini yok etmesine neden olabilir. Bu durumda da Rusya tehtidi de ortadan kalkmış olur.

  Bu nedenle bütün bu olayları başlatabilecek tek yer olan Abd, bugün bir baskı altında savaşa itilmek isteniyor olabilir.

  YanıtlaSil
 4. Hadis ve gaybi haberleri analiz ederek çıkardığımız muhtemel savaşlar:
  Mısır'ın işgali, İsrail'in Suriye'yi işgali, İran'ın körfeze müdahalesi ve savaş, Maliki Irak'ının Kuzey Irak'a girmesi, ardından Türkiyenin buraya girmesi, Rusyanın Avrupaya saldırması, Rusyanın Türkiye ve İrana girmesi, Batının ortadoğuya girmesi ve yenilmesi, İsrailin ortadan kalkması...Türkiyede iç karışıklık ve karşı hareket...

  Bu olayların sırasını ise bilmiyorum. Bütün bu olaylar mutlaka gerçekleşir mi onu da bilmiyorum.

  Unuttuklarım: Keşmir savaşı (Pakistan-Hindistan), Kore savaşı, Çin'in Japonyaya saldırısı, 3. dünya savaşı içinde Almanya ve Japonyanın Rusyayı preslemesi..

  YanıtlaSil