.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

28 Ekim 2013 Pazartesi

2014 YILI ÜZERİNE BİR TAHMİN / Mehmet Ali BULUT

Bediuzzaman'ın Yedinci Lem'a namıyla yazdığı o işaretlerle dolu bahsini okurken, birden bir ayet dikkatimi çekti. Herhâlde Üstad'ın, Fetih Suresi'nin ahirinde yer alan o ayetleri Kuran'ın ‘ihbarat-ı gaybiye' si açısından değerlendirmesi zihnimi etkilemiş olacak ki,“Huvellezi ersele rasulehu bi'l-hudâ ve dini'l-hakki li yuzhirahu ale'd-dini kullih…”(O, Peygamberini hidayet ve hak din ile gönderendir. (Allah) o hak dini, bütün dinlere üstün kılması için (böyle yaptı).
Evet, manen İslam tüm dinler üzerine galebe etti. Fakat zahirde İslam hala, tüm dinlere galebe etmiş değildir. Kemiyet olarak da keyfiyet olarak da... Bu ümmet, tembelliği ve liyakatsizliğiyle -özellikle son beş yüz yıldır- İslam'ı ve Kuran'ı kendi şahsında kıymetsizleştirmiştir insanlık nezdinde.  Eğer hakikaten bizler, Kuran'ın ahlakınıtaşıyabilseydik, özellikle de son yarım yüzyıldan bu yana, insanlık kıtalar halinde fevç  fevç İslam'a girecekti. Çünkü hiçbir dönemde insanlık vicdanı bu kadar uyanmamıştı ve hiçbir dönemde de İslam'ın kendisini aktarması önündeki maniler bu kadar kalkmamıştı. Her şey bizim lehimize olmasına rağmen Müslümanlar İslam'ı temsil edememenin utancından kendilerini kurtaramıyorlar.
Ama biliyoruz ve ümit ediyoruz ki bu hal geçecek ve İslam, üstünlüğünü zahiren de gerçekleşecek. Onun delili de Fetih Suresi'nin 28. Ayetinde yer alan “Li- yuzhirahu ale'd-dini kullih”  ibaresidir. ‘Yuzhirahu' kelimesi ‘açık açık/ zahiren'  anlamına gelen za-ha-ra kökünden müzaridir. Geniş zaman  kipidir. Evet Resullulah'ın vefatından sadece 23 yıl sonra kadim dünyanın büyük bir kısmında İslam hâkim oldu. Ama “li-yuzhirahu aladdini kullih” (tüm dinlere zahiren de üstün olmak) gerçekleşmedi.
Öte yandan biliyoruz ki Ahir zaman Mehdisi geldiğinde tüm dünyayı emrine alacak ve Hz. İsa'nın sembolik de olsa -ki hakikatte de geleceğine dair hadisler var- inmesiyle tüm dinleri İslam etrafında ve onun şemsiyesi altında bir araya gelecektir.  Ben, bunu zamanını merak ettiğimden kalbime bu ayet düştü sanırım.
"Li-yuzhirahu aleddini kullih" - (İslam) tüm dinlere üstün kılınsın diye- ifadesine baktım. Bu ifadenin ebced değeri 1435 ediyor. Eğer ‘li yuzhirahû' daki -- zamirindeki saklı ‘vav' da sayılsa o zaman 1441 ediyor, yani 2020 eder.
1914, bizim Osmanlı devletimizi kaybedeceğimiz musibetlerin başlangıç yalıydı. Madem ki, o kaybımız inşallah istikbaldeki bir İslam devletiyle telafi edileceği müjdesi verilmiş -bakınz. Rüyada Bir Hitabe- Elbette üzerinden bir asır geçen o felaketin bir asır sonra telafi edilmesini Kudret-i ilahiyeden bekleme hakkımız vardır.
Elbette bu bir istihraçtır. Ama insana umut veriyor.  Tevratın şifresi ve diğer benzer çalışmlardan da biliyoruz ki, insanların fevç fevç islama girecekleri zaman hayli yakınlaştı. Nasr Suresi, Kur'an'ın en ahir surelerinden biridir. İnşallah zahiren de gerçekleşecektir.
Umuyorum ve inanıyorum ki, şartlar zahiren aleyhte de görünse, bu 2014 yılı, geleceğin o büyük ve ihtişamlı zamanlarına kapının aralanacağı yıl olacaktır. Allah Resulü'nün ihbarını gerçekleştirecektir! Zira o nebi  
“Bir gün bile olsa, Âli- Beytimden biri -bu haseben de olabilir- tüm dünyaya hakim olacaktır!”
Madem haber verilmiş olacaktır. Ve inşallah “Li-yuzhirahu aleddini kulluh” ayetinin remziyle bu önümüzdeki yıldan itibaren başlayacaktır! 7 gün sonra 1435. Hicri yılı  başlıyor. Rabim hayırlara vesile kılsın. Amin!
Mehmet Ali Bulut- Haber 7

4 yorum:

 1. 2014 yılına işaret eden bir istihrac daha... Allah hayırlar versin inşaallah...

  YanıtlaSil
 2. 2014 değil de zaten, 2020 yılı için ümitli olalım. İnşallah, İslam tüm dünyaya yayılacaktır.

  YanıtlaSil
 3. 2014 başlangıç. Tüm dünyanın İslam oluşu da 2020 inşaallah.

  YanıtlaSil
 4. ''Evet, manen İslam tüm dinler üzerine galebe etti. Fakat zahirde İslam hala, tüm dinlere galebe etmiş değildir.'' hadi yaa böymiymiş gerçekten..Maddeten de manen de İSLAM tektir hiçbir gelmiş geçmiş din ile kıyasa gelmez.."İnneddîne ındallâhil İslâm''
  Ve İslam hakkı ile yaşayan ve yaşatanların egemenliğinde dünya üzerinde de ahirin de ve zahirinde de 18000 alemde de HAKTIR TEKİR HÜKMEDİCİ VE HER DAİM SON SÖZÜ SÖYLEYENDİR.Evet islam belli zamanlarda belli durumlarda zor günler geçirdi fakat onun nurunu ve ışığını kimse söndüremedi söndüremez de,günümüzde de islam küfre galiptir.Kafir kefere çok diye müslüman az zannedilmesin.En basiti ENDONEZYA ülkesine bir bakın inceleyin orada islamın bayrağını kim sallıyor.İslam siyasi bir felsefe şuuru değil,reklama ihtiyacı da yok .Küfür var olduğu sürece karşısında hep islam var oldu, kıyamete kadar da bu böyle olacak.Kuranı kerimin kıyamete kadar tek koruyucusu ve müdafaa edicisi Yüce ALLAH (c.c) dır.İsterse islamı bir kafirin elinden dahi olsa o kafir istemese de dünyaya hidayet rehberi yapar ve kimsenin buna karşı koyma gücü de yetmez.Kim bilir belki de Hz. Mehdi geldi geçti bizim ruhumuz duymadı.Sizler islam adına sözde savaşanlara kurşun sıkanlara yada ülkelerin kaos içinde olmalarına bakmayın.Çoğu İslama ve kurana hakkı ile sarılmadığı için kaos içinde batak içinde,Dünyanın var oluşundan bu yana bu biçim savaşlar var oldu,Kuranda Dini bir mesele yüzünden yıkılan yok olan medeniyetler yok muydu? Şu an üzerimize Allah (c.c) bir musibet bir bela vermiyorsa bu Resurullah efendimizin duası ve müminlerin özellikle de genç sıbyan kuran talebelerinin duaları ve kimi muhterem fazıl zatların yüzü suyu hürmetinedir.Yinede Allahın takdiri onun bu dünya için yaptıkları onun katında ilahi kanunu hüküm sürer kim karışabilir.Şu yıl şu olacak ,bu sene şu oldu, islam şöyle ,bu böyle, falanca şunu dedi ,filanca bu zatt ,muhterem hoca efendi kendin çal kendin oyna..Birileri dünyayı biz yarattık biz yönetiriz diyor ortalığı bulatıyor.Bu gün kaç kişi sabah namazına kalkıp güzelce abdesini alıp namazdan sonrada ümmeti muhammedin evlatları için islam için ne olacak yarab bizim bu halimiz diye göz yaşı döktü..Siz siyaseti bir kenara bırakın İslamı elet etmeyin ,siz islamın aleti olunda bir işe yarayın...

  YanıtlaSil