.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

30 Eylül 2013 Pazartesi

FÜZEYİ ÇİNLİLER YAPACAK


Haber 1:
Füzeyi Çinliler yapacak 

·         27 Eylül 2013

Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında dün toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında çok kritik kararlar alındı. Türkiye’nin uzun zamandır beklediği “Uzun Menzilli Füze Savunma Sistemi” ihalesi Çin’in CPMIEC firmasına verildi.


Haber 2:

ABD, Türkiye'nin seçiminden rahatsız

·         30.09.2013

ABD, füze savunma sistemi ihalesinin ABD yaptırımı altındaki Çinli şirkete verilmesini eleştirirken, "Sistemin, NATO sistemiyle uyum sorunu olacağına" da dikkat çekildi.

Yorum:

Çok yakında bunun acısı bir yerden çıkacak demektir. 

Tahminlerimiz: 

Yunanistan Türkiye'ye saldırabilir...
Doğu Türkistan yine karışabilir. 
Suriye'de kimyasal silahlar kullanılıp bunun Türkiye üzerinden gelen muhaliflerin kullandığı iddia edilip Türkiye suçlanabilir.
En güçlü ihtimal ise 2. Gezi olayları çıkartılıp kendileri açısından çizgiyi iyice aşan ve denge politikasına yönelen Erdoğan iktidardan düşürülebilir. 

Hak şerleri hayr eyler...

12 yorum:

 1. MUSTAFA BEY'İN YAZISININ TAMAMEN KATILIYORUZ.
  BUNLAR YAZILMALI VE HERKES OKUMALI,OKUTMALI,İLGİLİLERİN TEDBİR ALMASI İÇİN KAMUOYU OLUŞTURULMALI,
  YARDIMCI OLUNMALI.MESELA BU YAZIYI DOĞU TÜRKİSTAN'DAKİ SOYDAŞLARIMIZ OKUSA RABİA KADİR İSİMLİ KADININ OYUNUNA GELMEZLER VE TÜRKİYE KAZANIR DEĞİL Mİ?

  YanıtlaSil
 2. MUSTAFA BEY'İN YAZISINA TAMAMEN KATILIYORUZ.
  BUNLAR YAZILMALI VE HERKES OKUMALI,OKUTMALI,İLGİLİLERİN TEDBİR ALMASI İÇİN KAMUOYU OLUŞTURULMALI,
  YARDIMCI OLUNMALI.MESELA BU YAZIYI DOĞU TÜRKİSTAN'DAKİ SOYDAŞLARIMIZ OKUSA RABİA KADİR İSİMLİ KADININ OYUNUNA GELMEZLER VE TÜRKİYE KAZANIR DEĞİL Mİ?

  YanıtlaSil

  YanıtlaSil
 3. Batıcılar, Nato'cular karşı atakta....

  http://www.taraf.com.tr/namik-cinar/makale-cakma-cin-fuzesiyle-bati-ya-horozlanmak.htm

  YanıtlaSil
 4. Acaba diyorum, NATO Türkiye'nin uçaklarını bloke edip Yunanistan'ı Türkiye'ye saldırtabilir mi? Bu suretle karizmamızı üfürükten bir devlete çizdirmesi muhtemeldir.

  YanıtlaSil
 5. Dakika 1, gol 1... Bu yazı yayınlandığı gün bir F4 uçağımız düştü...

  YanıtlaSil
 6. İbrahim Karagül: 11.12.2013 tarihli yazı: Yeni Şafak. Askeri Yaptırım, Nükleer Türkiye...
  "En son ABD Kongresi, 2014 savunma bütçesine; 'ABD fonlarının Çin füze sistemlerini NATO sistemlerine eklenmesinde kullanılamayacağına' dair bir madde ekledi. Bu madde kabul edilirse, mesele bir hassasiyet boyutundan çıkıp Türkiye'ye dar ölçekte bir tür silah ambargosu anlamına gelecektir."

  YanıtlaSil
 7. Devam:
  Hemen bütün batılı kurumlar üzerinden Türkiye'nin boynuna bir ilmik geçirilmek isteniyor ve 'kontrol dışına çıkarsan boğarız' mesajı veriliyor.

  YanıtlaSil
 8. Devam:
  Türkiye'nin nüfuz alanını daraltmaya dönük siyasi eğilimleri dikkatle izliyoruz. Bölgede hemen her gelişme Türkiye'nin bu alanını daraltma yönünde kullanılıyor. Füze olayı üzerinden ise askeri, güvenlik alanını da daraltmaya dönük bir çaba var.

  YanıtlaSil
 9. Bu yorumları Osman Akfırat Efendi'nin belirttiği Türkiye NATO'dan da çıkacak ifşaatı bağlamında değerlendirirsek, Türkiye kendi milli savunma sanayiini kurma yönünde çabalar attıkça Batı Türkiye'yi boğmak isteyecek. Belki bu yüzden Türkiye NATO'dan ayrılacak. Ayrıca İsrail'in Türkiye'nin NATO'dan atılması için yürüttüğü gizli çabaları da bir kenarda hatırda tutmalıyız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. türkiye nin natodan çıkması ulusalcılar iktidar olursa veya türkiyeyi hakikaten nato dan çıkarmak isterlerse olur
   ayrıca bizde hala motor sanayii yok saç kurutma motoru dahil hep ithal ediyoruz
   ABD ye göbekten bağlıyız isterlerse 30 günde iktisaden hükümeti devirebilirler

   Sil
 10. Cumhuriyetin ilk yıllarında Kemal Paşa Anadoluyu gezdiği vakit bir yerde birisi demiş ki: Paşam gavurları vatanımızdan kovdunuz, iyi yaptınız, ama şimdi bizim at arabalarının tekerleklerini kim tamir edecek?
  Demek ki savaş ve mübadeler sonunda memlekette gavur kalmadı, ama teker tamir edecek adam dahi kalmadı.
  Şimdi 90 yıldır sanayi az çok gelişti ama hala dışa bağımlılık vahim durumda... Şimdi evliyaullahın bazıları Türkiyenin NATO'dan çıkacağını ve AB den dışlanacağını ifade etmiş. Demekki Türkiye içine kapanacak. Bu durumda başta ulusalcılar mı olur, yoksa müslümanlar olduğu için mi Batının dediklerini yapmadığı için dışlanırız onu zaman gösterecek. 3. dünya savaşı özet makalesinde Türkiyeye Rusya ve İran üzerinden hücum edileceği... Bir kısmın Nato'cu olacağı... Türkiyede Nato ile karşıt orduların savaşacağı ifade edilmiş.. Ancak gerçek nasıl zuhur eder bilemeyiz. Zira gaybı Allah bilir. Bu kadar çok bilgiye rağmen halen tutarlı ve sıralı bir olaylar kronolojisi çıkarabilmiş değiliz.

  YanıtlaSil
 11. Türkiye'nin Çin yapımı füzelerine karşı çıkan NATO, ittifaka üye Yunanistan'ın Rusya'dan S-300 füzeleri dışında silah almasına yönelik 'ikiyüzlülüğünü' sürdürüyor. Atina, Rusya'dan, NATO'nun sistemiyle uyuşmayan dev hovercraftlar da alacak. Yeni Şafak: 12.12.2013

  YanıtlaSil