.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

21 Ağustos 2013 Çarşamba

ESED'DEN KİMYASAL KATLİAM

Esed güçleri Şam'ın 'ne düzenlediği saldırıda 430 kişi öldü. 

Saldırılarda  kullanıldığı öne sürüldü.

Suriye Genel Devrim Konseyi SRCG'nin Devrim Komuta Konseyi'nden alınan bilgiye göre, Doğu Guta bölgesinde 6 noktaya saldırı düzenlendi. Kimyasal silahın da kullanıldığı öne sürülen saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 430 kişi öldü.  

Bölgedeki doktorlardan Halid Mahmud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok sayıda kişinin kullanılan "sarin gazı"ndan etkilendiğini ifade etti.

Yaralılarda nefes darlığı, kusma, göz bebeklerinde küçülme, bilinç kaybı yaşandığını belirten Mahmud, acil olarak tıbbi malzemeye ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Mahmud ölü sayısının artmasından duyduğu endişeyi de dile getirdi.

Öte yandan bölgedeki aktivistler, sabahın erken saatlerinde sivil yerleşim bölgelerine havadan atılan gaz bombaları sebebiyle insanların saldırıya savunmasız şekilde, uykuda yakalandığı belirtti.

Bu sebeple yüzlerce kişinin öldüğü en az 3 bin 600 kişinin yaralandığını bildiren aktivistler, yaralıların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığı ifade etti.


Suriye'de kimyasal katliam: 635 ölü

2 yorum:

  1. Gazetelerde yeni rakam 635 ölü...

    YanıtlaSil
  2. La havle vela kuvvete illa billahil aliyul azim..Bu şeytanın çoçuğuna bu aklı verenlerin hortumlarını kesmek lazım..Cihad her müslümana şuan farzdir lakin ha diyince gidilmiyor..yardıma gideyim derken bu sefer köstek olmakta var..Bir alimimizde çıkıp demiyorki ey müslümanlar kalkın cihada ne zaman bunu duyacagız kendi alimlerimizden şeyhlerimizden..Merakla bekliyorum

    YanıtlaSil