.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

27 Ağustos 2013 Salı

ABD'NİN SURİYE OPERASYON PLANI

‘Operasyon 2 gün sürebilir’
Suriye'de kimyasal silah kullanılmasının ardından askeri operasyon seçeneğini masaya yatıran ABD ve müttefiklerinin nasıl bir plan hazırladıkları az da olsa belli oldu.

Washington Post gazetesi, Suriye'ye yönelik askeri harekatın süre ve kapsamının sınırlı tutulacağını belirtti.

Gazeteye göre, harekat iki günden fazla sürmeyecek. Suriye'deki hedefler, denizden fırlatılacak Cruise füzeleriyle vurulacak. ABD'nin Akdeniz'de Suriye'ye yakın noktada 4 savaş gemisi bulunuyor.

Askeri harekatta uzun menzilli bombardıman uçaklarının da kullanılması gündemde. Hava saldırılarında Şam rejiminin deniz, hava ve kara savunma sistemleri hedef alınacak.

7 yorum:

 1. Suriye'nin tartus limanında Rus deniz gücü yok mu? Olası bir ABD donanması saldırısı sırasında bunlar ne yapacak? Saldırmayız diyorlar ama... bakalım ne olacak?

  YanıtlaSil
 2. Burada başka bir iş var . 1 ay önce suud kralı rusyaya esede destegi kesmesi karşılıgında yüzmilyarca dolarlık finans ve enerji alımı sözü verdi.Rusya buna istinaden mi çabuk çekilip gitti.? Gerçi sovyet rusyası 1973 de arap-israil savaşında bir etkinlik göstermeyince.Mısırdan kovulmuştu.1917 bolşevik devrimini yapan 40 komunistte yahudi kökenliydi.zaten israile karşı mısıra yardım etmesi acayip olurdu.Bence esede kıyı şeridinde alevi devleti sözü verildi.Kuzey suriye yani halep eyaleti türkiyeye bırakılacak.Ve şam eyaleti yani güney suriye vehhabi suudun etkisine bırakılacak.Gitti şia , geldi vehhabi.israil gene emniyette olacak.Bence burada oyuna gelen sanki iran gibime geliyor.

  YanıtlaSil
 3. Arkadaşlar unutuyorsunuz galiba! Hadis-i şerif'e göre; Suriye'de 100 bin kişinin öleceği deprem vukua gelmeden Nato güçleri Suriye'ye giremez!

  YanıtlaSil
 4. Geçen bir yorumumda değişnmiştim..En geç kasım ayında ama en erken bu bir iki ay içinde suriye savaşı vukuu bulacaktır ama savaş bilindik savaşlardan olmayacaktır..Nitekim obama esede göz dagı babında motorize ve bazı kimyevi yerleri vuracaklarını söylediler..ki benimde kanaatim o yöndedir..Daha fazla ilerlemezler..Esed gitmiş bitmiş zaten, 3 parçaya bolunecek kurd nuseyri ve sunni araplar.-Sufyan için ön hazırlık yapılıyor,, daha geçen aya kadar savaşa karşı cıkanlar simdi ne olduda kimyasalı colugu cocugu bahane ediyorlar..Mısırda onlar cocuk yetim kalmadımı...Yerim onların akıllarını...Kimi kandıracaklarını sanıyorlar ki ..! Hadislerde yol belirtilmiş ne olacagı hakkında...Araştıran doyurucu bilfgiye ulasacaktır...Ayrıca Turkiye ciddi derecede zarar gorecek bazı olaylarddan...Simdiden ekonomi uzerinden manipulsayonlar basladı...!!!Esed gitti yerine dha zalim sufyanı getiriyorlar.....Dikkat !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim Esad ve ailesinin resmen Nato güçleri tarafından öldürüleceği hadis-i şerif'lerde yazıyor. Amerika'nın Esad'ı ne dümenden öldü göstermesinden bahsediyorsun sen kardeşim! Esad yıkıldıktan sonra yerine Amerika'nın belirlediği bir melik başa geçirilecek, Şam'ın sahibi olacak olan o melik de ortalama 2 sene sonra Süfyani tarafından öldürülecektir.

   Sil
 5. ABD saldırı zamanı ve süresini açıkladı:
  Amerikan NBC News kanalı, üst düzey ABD'li yetkililerden aldığı bilgiye dayanarak Suriye'ye üç gün sürecek askeri müdahalenin en erken Perşembe günü başlayabileceğini duyurdu.

  YanıtlaSil
 6. Haber:
  Binden fazla insanın yaşamını yitirdiği kimyasal saldırıyı, Suriye Ordusu'nun 4.Zırhlı Tümeni'nin gerçekleştirdiği belirtiliyor. Devlet Başkanı Esad'ın kardeşi Mahir'in komuta ettiği birlik, Şebbiha isimli çeteyi de barındırıyor. Birlik olası operasyonda ilk hedef olarak görülüyor.

  Yorum:
  Artık bu haberden sonra orası çoktan boşaltılmış olur. Herhalde tavşana kaç, tazıya tut siyaseti. Esed'i vurmuş gibi yapıp, dünyayı kandırmak... Batı'nın derdi bir katili ortadan kaldırmak değil, ya kendi imajlarını kurtarmak, yada İsrail'in düşmanlarından birisini daha iyice zayıflatmak.. Yoksa müslümanın hayrına değil...

  YanıtlaSil