.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

25 Ağustos 2013 Pazar

ABD ORDUSU OBAMA'NIN EMRİNİ BEKLİYOR

ABD ordusu Obama'nın emrini bekliyorRus resmi haber ajansı , Reuters'in ABD Savunma Bakanı'nın bir açıklamasına dayandırarak Başkan 'nın emir vermesi halinde ABD silahlı kuvvetlerinin 'deki sorunu çözmek için askeri senaryoyu hayata geçirebileceğini yazdığını duyurdu.


Yabancı ajansların, ABD Savunma Bakanlığı'nın 'de olası bir askeri müdahale durumunda ortaya çıkabilecek faktörleri hesaplamaya devam ettiğini yazdığını da hatırlatan , ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'in Malezya ziyareti sırasında söylediği, "Başkan , Savunma Bakanlığı'nın her türlü senaryo için hazırlanmasını istedi. Biz bunu yaptık ve her türlü senaryoyu hayata geçirmeye hazırız" dediğini yazdı.

Haberde Suriye'deki durumun, Çarşamba günü medyada yer alan hükümet güçlerinin kimyasal silah kullanıldığına yönelik haberlerden sonra tırmandığı da belirtilirken, ön verilere göre 600'den fazla kişinin öldüğü ancak Suriye Muhalif Koalisyonu'nun bu rakamın bin 300 civarında olduğunu iddia ettiğini ve tarafların olaydan sonra defalarca karşı tarafı suçlayarak suçsuzluklarını kanıtlamaya çalıştıkları belirtildi.

OBAMA'NIN KIRMIZI ÇİZGİSİ

Haber ajansı daha önceki bir konuşmasında ABD Başkanı'nın kimyasal silah kullanımının Beşar Esed rejimi için bir 'kırmızı çizgi' olacağını söylediğini de okuyucuları ile paylaştı.

Hatırlanacağı üzere, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü A.K.Lukaşeviç, Suriye makamlarınca kimyasal silahların kullanılmasına ilişkin provokatif haberlerin son günler dahil olmak üzere önceki dönemlerde de ortaya çıkmasının tesadüf gibi gözükmediğini belirtmiş, Moskova'nın olup biteninin objektif ve profesyonelce incelenmesinin önemli olduğunu düşündüğünün altını çizmişti.

5 yorum:

 1. BM yetkilileri suriye'ye gidecek ama kimyasal etkilerini gösterebilecek herhangi bir somut ellerine geçemeyecek.Engellenecektir.!!!! Kısacası siyonist şeytanın uşakları ,o iblisin emriyle engelleyeceklerdir...Abd veya ingiltere kanaatimce suriye'ye saldırmayacaklar,bu şekilde korku pompalayıp iranında arabulucu olmasıyla yönetimin elden değişmesine sebebiyet verecekler..Öso bundan razı olmayacaktır çünkü öso'nun herhangi bir temsilcisi olmayacağı için yönetimde reddedecektir..Böylelikle öso'da kendine bir yol bulacaktır.Ama abd ve diğer ülkeler öso'yu terorist grub ilan edecekler...Burdan yola çıkarak başka bir konuda yazmıştım süfyan ordusu Türkiye'ye karşı ılımlı olacaktır fakat sonradan yoldan çıkıp Türkiye de bazı olaylarda parmağı olduğu ortaya çıkacaktır...! Bakınız muhterem kardeşlerim !!! 3 ana dal olarak ortadoğuda bir silahlı örgüt kurulacaktır..Hamas + İhvan + Öso !! Bunlar birleşecek ilerki safhalarda...Hz.,Mehdi (as) ana kolordusu olacaklar..Türkiye'den bu oluşuma ciddi oranda mücahit katılacaktır....Mekke ve Medine kutsal şehirlerdir öyle kimse elini kolunu sallayarak gidip bir cacık yapamaz zira melekler bu iki şehrin kapısında nöbet tutuyorlar..Ama suudun diğer şehirlerinde içinde bahreyn ve katar olmak üzere o bölgede karışıklık çıkaracaklardır..Bu durumu yine dindirecek olan ve insiyatifi eline alacak olan demin ki bahsetiğim 3 'lü koalisyonlu ordudur....Bölge gittikçe kızışıyor...Türkiye mutlak surette başkanlığa geçip federatif bir sistem kuracaktır..Genleşmesi gerekiyor ve yapacaktırda...En 2016 seçimlerinden sonra sistemi oturtup artık dünyaya kafa tutacaktır..Şuan için çoğu şey bize karşı görünebilir ama Allah cc izniyle hepsini halledeceğiz..! Dünyanın korkutuğu iki etken var..Biri petrol diğeri ise kaya gazı ve bor..Elhamdulillah bu ikiside bizde mevcut ama rahmetli özal'ın dediği bir söz vardır hala aklımda :" nimeti taşıyabilecek güç yoksa sende, o nimet başa bela olur" ... şimdi tam o durumdayız...Zamanı gelince inşAllah herşey netleşecektir...Elbetteki güllük gülüstanlık olmayacak ama en azından o anki dünyanın konjoktörü ve insani boyutunda Türkiye yine bütün devletlerin üstünde bir ülke olup nisbeten ferah olacaktır....Zamanın sahibi de geldimi o zaman yeme yanında yat işte...!

  YanıtlaSil
 2. Bunlar kessin gerçekleşecek diye bir iddiam yoktur..Tamamen kendi kanaatim ve öngördüğüm olaylardan yola çıkar belirttiğim düşüncelerimdir..Eksik gedik varsa daim eleştiriye açığım edebiyle ama !!

  YanıtlaSil
 3. Estağfirullah, zaten kimse mutlaka böyle olacak iddiasında değildir. Hadisler ve evliyaullahın gaybi haberlerini anlamaya ve yorumlamaya çalışmaktayız. Gaybı Allah bilir.

  YanıtlaSil
 4. Düşüncem; Büyük ihtimalle, NATO birlikleri Suriye'yi vuracaklardır. "Suriye'ye ölçeği ve dinarı verilmeyecektir." Parçalanıp bölünecektir Irakta olduğu gibi. Bu arada Türkiye de karıştırılacaktır, özellikle G.doğu bölgesinde PKK terörü esecektir. Bir taraftan PKK, Süfyani'ye zemin hazırlayacak veyahut zaten bu kan emiciler onun direkt ordusudur, öbür yandan; Türkiye, ya solcu-sağcı kavgasına tutuşturulacak veyahut Yunanistan ile bir husumet yaşayacaktır. Yüksek ihtimal, bunların bir tezahürü olarak; batıdan kopma meydana gelebilir. Tabi işin içine Rusya faktörü dahil olursa, o zaman olayları tasavvuf etmek insanı ürkütüyor. Türkiye'nin yıkılmasına doğru adım adım gidiyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şeyh nazım kıbrısinin dediğine görede türkiye sistem çökecektir ve tekrar osmanlı kurulacaktır. selim diye bir halife internette dolaşıyor ama bardakçı adamın ermeni olduğunu söylüyor kadir mısıroğlu ise selim'in osmanlı soyundan olmadığını söylüyor. İşler karışık bakalım ne olucak.. Ama cumhuriyet çökecektiro kesin

   Sil