.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

28 Ağustos 2013 Çarşamba

ABD: AMAÇ SURİYE'DEKİ REJİMİ DEĞİŞTİRMEK DEĞİL

ABD: Amaç rejim değiştirmek değil !

ABD: Amaç rejim değiştirmek değil !

Beyaz Saray sözcüsü Suriye amacını açıkladı: "Rejim değiştirme değil, ihlale yanıt"

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Suriye'de rejimin kimyasal silah kullanmasının uluslararası normların açık ihlali olduğunu belirterek, "Bu görmezden gelinemez, kabul edilemez, cevap verilmelidir. Cevap verilmemesi kimyasal silahların daha fazla kullanılmasına davetiye çıkaracaktır ve uluslararası standartları yok edecektir" dedi.

 

10 yorum:

 1. Evet aslında maksad Esed'i göndermek değil... Zira halihazırdaki durum zaten İsrail'in işine yaramakta... Ne zaman Suriye'de Esed gider ve onun yerine islami bir hükümet kurulma durumu ortaya çıkarsa o zaman bütün batı oraya çullanır. Araya girerler. Alavere dalavere batının ve İsrail'in çıkarlarını koruyacak bir formül bulunur. Şimdilik müslüman müslümanı kırdığı sürece en iyi çözüm bu fitnenin devam etmesidir.
  O nedenle Suriye'ye müdahale muhtemelen kendi çıkarlarını tehdit eden bir duruma müdahale olacaktır.
  Sahi gerçekten kimyasal silahı kim kullandı?

  YanıtlaSil
 2. Hadis-i şeriflere göre Suriye'ye yedi veya dokuz bayrak sahibi müdahale edecek. Başka hadislerde Süfyaniye çıkması için dokuz bayrak sahibinin destek olacağı anlatılır. Süfyani önce düzeltme amacı ile ortaya çıkacak. İlk önce Türkiyeye saldıracak. Sonra Kufeye girecek. Burada 100.000 kişiyi öldürecek. Süfyani Fıratı geçince kafir olacak ve katliamlara başlayacak.

  Bu durumda Süfyani Esed sonrası dönemde batılıların adamı olarak ortaya çıkarılacak.

  YanıtlaSil
 3. Esed'in işlediği suçlar:

  Suriye'deki son kimyasal saldırı tüm dünyanın büyük tepkisini çekti ve bir dış askeri operasyonu tetiklemesine de kesin gözüyle bakılıyor ancak muhaliflere göre Esed rejimi değişik şekillerde insanlık suçları işlemeye devam ediyor.

  Zaman'ın muhalif kaynaklardan aldığı bilgilere göre, rejim kendi kontrolünde olmayan bölgelerdeki sivillere karşı zehirli tarım ilaçları ve plastik mayın kullanımı gibi yasak yöntemlere de başvuruyor. İddialara göre yönetim karşıtlarının bölgelerinde bulunan meyve ve sebze tarlalarına helikopterlerle dökülen zehirli tarım ilaçları kıtlık ya da toplu zehirlenmelere yol açıyor.

  Rejimin yasa dışı savaş taktiklerinden bir diğeri olan ‘İran menşeli' plastik mayınlar kullanımıyla ise çok sayıda can kaybı yaşanıyor. Pek çok yerinde şehir savaşının yaşandığı ülkede, dedektörlerin tespit edemediği bu mayınlar yerleştirildikleri cadde ve sokaklarda hedef gözetmeden ölüm saçıyor.

  Rejim, kanlı iç savaşta kendi saflarından muhtemel kaçışları engellemek için de bir diğer kan dondurucu yönteme başvuruyor. Kaçmasından şüphelenilen kritik görevlerdeki üst düzey Sünni subayların birinci derecedeki akrabalarından bir kişi ordu tarafından rehin olarak tutuluyor. Herhangi bir firar durumunda söz konusu kişinin rehin tutulan yakını infaz ediliyor. (Haber 8)

  YanıtlaSil
 4. Rusya, Suriye'den Vatandaşlarını Tahliye Etti:

  Rusya Acil Durum Bakanlığı'na ait uçaklar Suriye'ye 20 ton insani malzeme götürdü, dönüşte de Suriye'den ayrılmak isteyen vatandaşlarını tahliye etti. (Aktif Haber)

  YanıtlaSil
 5. Saldırı üssü G.Kıbrıs

  Suriye'ye yönelik saldırı için geri sayım başladı. Amerikalı yetkililer üç gün sürecek saldırının en erken perşembe günü (yarın) başlayacağını duyurdu. Saldırının merkezi ise Kıbrıs Rum Kesimi'nde, Lazkiye'ye 160 km mesafede bulunan İngiliz Ağrotur Üssü olacak.

  YanıtlaSil
 6. Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim, ABD'nin ülkesine yapacağı saldırının İsrail ve El Kaide bağlantılı gruplara yarayacağını savundu. Saldırıya İsrail'e bir saldırıyla karşılık vereceklerini söyleyen Muallim, 'Başarılı olamayacaklar, onlara şok yaşatacağız' dedi.

  YanıtlaSil
 7. Tamamen sufyanın çıkması için şeytan tarafından bilhassa bu olaylar devam ettiriliyor..Şeytanın uşakları olan CFR (KFR) emirleri verdi artık...Saldırılar kısa vadeli olarak yapılacak..Hani bazılarının dediği gibi ırak olma lüksü yok suriyenin...Zira savas ırakta yoktu..Abd direk saldırdı..Ama Suriyede 2 senedir iç savas var....Zaten harab olmus...Onun için bazı noktaları yok edecdekler..Onlar da sunu iyi biliyor o yok edecekleri noktalarda ciddi muhimmatlar var..Bunlar Öso'nun eline geçerse ,o silahlar oldugu gibi hamasa ve ihvana akacaktır...Bu engellemeleri gerek..Yoksa kimyasal bahanedir...Bundan 4-5 ay öncede kullanıldı da neden girmediler de şimdi giriyorlar ve sonrasnda ne olacak uzerinde Turkiyenin ciddi bicimde oturup yolunu çizmesi gerekiyor..Yoksa zedeleyici bir zarar görebiliriz...

  YanıtlaSil
 8. (Haber7'de Taha Dağlı Suriye'ye müdahalenin gerçek nedenini açıklıyor)

  İşte müdahalenin gerçek nedeni:
  Suriye'de Esed'in katliamları tam 2,5 yıldır devam ediyor. Mermi, bomba, havan topu kullanılınca kimse kılını kıpırdatmadı.

  Fosfor ve Scudlar ateşlendiğinde de öyle. Ancak devreye sarin gazı girince işin rengi değişti. Çünkü bu kimyasal silahlar artık kesin bir şekilde İsrail'i tehdit eder hale geldi.
  ....
  Suriye'ye müdahalenin kimyasalların imhasından ibaret olacağını düşünenlerin sayısı bir hayli fazla. Bu durumda Suriye'deki iç savaş devam edecek. Amerika sivilleri korumak için değil İsrail'in can güvenliğini sağlamak için Suriye'ye müdahale etmiş olacak ve Esed'in kimyasal silahları ortadan kaldırılarak, bu tehdit sonlandırılacak. Bu sayede muhaliflerin eli güçlenecek, Esed'in eli zayıflayacak ve müdahale bittiğinde Özgür Suriye Ordusu ile rejim arasındaki savaş kaldığı yerden devam edecek.

  YanıtlaSil