.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

14 Haziran 2013 Cuma

YENİ EVLİYA İFŞAATLARI..../ ONYEDİNCİ HİLAL

VELİYULLAHTAN BİRİSİ: BİR MÜRŞİDİ KAMİL - GÜN GELECEK MEMLEKETİN BAZI NOKTALARINDA MÜSLÜMANLAR SAKALINDAN TUTULUP SÜRÜKLENECEK...

VELİYULLAHTAN BİRİSİ: AHİRETE GÖÇ ETMİŞ BİR MÜBAREK DER Kİ:AB VE NATO'DAN AYRILIP YENİ BİR HÜKÜMET İLE RUSYA YANLISI OLACAĞIZ VE BU SÜRECİN SONUNDA SALDIRIYA UĞRAYACAĞIZ.

MÜŞTAK BABA HAZRETLERİ DER Kİ: ANKARA BAŞ OLACAK SONRA İSLAMBOL TEKRAR BİR TECAVÜZ ÜZERİNE BAŞKENTLİĞE GERİ DÖNECEK...

EVLİYA BİR SEYYİD DER Kİ:İSTANBUL İKİ GÜN İŞGAL ALTINDA KALACAK....

VE  BU İFŞAATLARDAN SONRA HEPSİ DER Kİ: SONRASI ÇOK GÜZEL OLACAK..........SON DURUM.......YERYÜZÜ AHİRZAMAN HERCÜ MERCİNE GİDERKEN NORMAL İNSAN AKLIYLA BİLE UZMAN OLMAYA GEREK KALMADAN GÖREBİLDİKLERİMİZ......

1...IRAK TA HER AN İÇSAVAŞ ÇIKABİLİR Kİ,BU DURUM HADİSİ ŞERİFLERDE GEÇMEKTEDİR.HER HALÜKARDA IRAK ÜÇE BÖLÜNECEKTİR.

2...SURİYE KESİNLİKLE İŞGALE UĞRAYACAKTIR VE ESAD ZALİMİ YA KAÇACAK YADA -BÜYÜK İHTİMAL-ÖLDÜRÜLECEKTİR.

3...RUSYA - TÜRKİYE İLİŞKİLERİ GERİLECEK VE SONU PEK HAYIRLI OLMAYAN SÜREÇ BAŞLAYACAK ANCAK SONRASINDA RUSLAR DARMADAĞIN OLACAKTIR.

4...ÇİN -JAPONYA GERİLİMİ ADALAR ÜZERİNDEN HIZLA ARTMAKTA CİDDİ BİR ÇATIŞMA POTANSİYELİNE DÖNÜŞMEK ÜZEREDİR.

5...KAOS TAN DÜZEN KURULUR DİYEN EVANGELİZM SÜRECİ İZLEMEKTE VE DESTEKLEMEKTEDİR. AMA OBAMAYI AŞMAK İÇİN ELLERİNDE ŞU ANDA YETERLİ DONE YOKTUR.EĞER Kİ BULUR İSELER HERCÜ MERC ŞİDDETLE ARTACAKTIR.

GENEL GÖRÜNÜM BU İKEN BİZ ÜLKEMİZDE HALA MUHALEFET EDENLERİN KÖŞE KAPMACA OYNADIKLARINA ,LİSE MÜSAMERESİ YAPIYORMUŞÇASINA HALKIMIZDAN KOPUK SÖYLEVLER VERMEKTE OLDUĞUNA ŞAHİD OLUYORUZ. BU DURUM GAYET ACIDIR..AMA OLANDA HAYIR VARDIR.ALLAH U TEALA BİZLERİ  VE ÇOCUKLARIMIZI KORUSUN ...AMİN...

ABDÜLSAMED YÜKSEL

ONYEDİNCİ HİLAL...

72 yorum:

 1. 6 aylık bu savaş 3+3 olarak gerçekleşecektir Allah-u alem. İlk 3 ay konvensiyonel silahlarla geri kalan 3 ay nükleer olarak sonlanacaktır. Milyarlarca adam ölecektir. 6.ayın sonunda Rus dağılır ve Mehdi as. önderliğinde İslambol ele geçecektir. (Bu demek değil ki; ABD ve müttefikleri kazanır. Hayır kesinlikle o da çökecektir. Çünkü nükleer savaşın kazananı olmaz) Hadisi şerif gereği 7. ay da Deccal çıkar. Deccal yeryüzünde ayak basmadık yer bırakmaz. Sonra Müslümanları öldürmek için şama gelir. O sırada gökten Mesih as. iner. Deccali gebertir. Sonrasında cennet hayatı başlar. İşte, o zaman Tek devlet olur o da İslam devleti. Nübüvvet üzere bir hilafet devleti! Adeta cennetin bir ön izlemesi. Ne kadar fitneci zalim zinakar alkolik açık saçık karı kız varsa dünyadan temizlenir yada İslamın kurallarına riayet eder.

  Bu arada Obama bir kukladır. Obamaya ne isterlerse onu yaptırırlar. Wall Street'i, halkın büyük itirazına rağmen nasıl kurtarmışlardır, hatırlatırım. Obama hiç bir şey yapamamıştır. Detaylı bilgi için: BDPS/KRS nedir araştıralım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ORTADOĞU DA BÜYÜK HESAPLAŞMA!!!!

   Bugün yayımlanan haberde RUSYA 160.000 kişilik asker birçok tank gemi ile tatbikat yapıyor, yazıyordu.Türkiye bu işlerin neresinde neler oluyor ortadoğuda.
   Suriye üzerinden yürüyen hesaplaşma çöküyor Esad yavaş yavaş hakimiyeti ele almaya başladı İsrail ,Esadı destekliyor zira Esad sonrası el kaide tarzı bir yönetimin gelmesinden çekiniyor.Bir taraftan İran , ÇİN ve RUS ya nın Birleşmiş milletlerde ki koruma kalkanı sayesinde Nükleer silah üretimine yaklaştı İsrail li uzamanlar bir kaç hafta içerisinde İRAN' ın nükleere sahip olacağını düşünüyorlar. MISIR da Müslüman kardeşler devri kapandı, Tayyip Erdoğan'a Göre darbe oldu, Oysa ki Mübarek' e Darbe yapanlar Müslüman Kardeşler değil miydi?
   Ortadoğu kaynıyor AKP yandaşları ve Müslüman kardeşler taraftarları hep bir ağızdan AKP' yi destekliyor, AKP karşıtlarını vatan haini olmakla suçluyor. Peki Vatan Haini Kim?
   AKP Taraftarlarına göre; Çapulçular dedikleri kişiler Vatan Hainleri, Çapulculara göre AKP ye destek verenler vatan hainleri.
   Oysa ki Hiç Kimse tabloya bakmadan hüküm vermesin?.
   ABD Mısıra 2 Uçak gemisi yolladı Rusya Tatbikat yapıyor ,İsrail, İran' a müdahale için ABD yi beklemeye gerek yok diyor ve Risk alabiliriz diye açıklamalar yapıyor.
   Suudi arabistan-Katar Müslüman kardeşlere olan desteğini çekti yeni Mısır yönetimini tebrik etti üstelik 8 milyar dolar hibe edeceğini açıkladı.

   Sil
  2. Olaylara bakarsak Türkiye tasfiye edildi, Müslüman kardeşler tasfiye edildi ,ABD' nin ilk senaryosu olan Ilımlı İslam Modeli adı altındaki model tutmadı.
   ABD Ilımlı İslam Modelini neden istedi el cevap: Bölgedeki dengeleri altüst edebilecek tek güç Türkiye iken Karıştırılmış etnik olarak ayrıştırılmış zayıflatılmış bir Türkiye ABD nin planlarının uygulanması için Şarttı. AKP' yi destekleyen ona her dediğini yaptıran ve ayrışımı tamamlayan ABD , AKP yi şirin ve sempatik gösterme adına şişirdiği Dolar pompalayarak güzel göstermeye çalıştığı Türk Ekonomisine pompaladığı dolarlarını geri çekmeye başladı bu şekilde de gizli para girişinin nereden olduğu deşifre oldu (ABD,SUUDİARABİSTAN,KATAR,İSRAİL), Şimdi ABD ,Şişirdiği Türkiye Ekonomisini çökertme ye çalışıyor, AKP liler buna kızıyor Çapulcu hareketi Ekonomiyi istikrarsızlaştırmak ile vatan hainliği ile suçluyor. Oysaki Daha baştan BOP Eşbaşkanı olmakla R.T.E' Nin hata yaptığını ,yalnış yaptığını Çapulcular defalarca söylenmişti kimseye dinlentemedi ve RTE nin AKP nin işine gelmedi. Kürt açılımının Büyük bir Risk olduğunu söylediklerinde, AKP liler dinlememişlerdi.Bu gün gelinen noktada Barzani-Irak maliki si ile arayı düzeltmiş , Esad' a dolaylı destek vermektedir. PYD ye Irak üzerinden giden silah yolunu kapatmıştır. Barzaninin bu 180 derece geri hamlesi Olası Ortadoğu Savaşın daki karışıklıkta Kendi Kürt Bölgesinin Riskini azaltmaya yönelik.

   Sil
  3. Peki ABD Bizim Ülkemizde nasıl zemin hazırladı;AKP İktidara getirilerek Sadık bir piyon ,maşa bulunarak işe başlandı gözü kara her denileni yapacak diktatör ruhlu birisi gerekiyordu İşe böyle başlandı, Türkiye de Ordu darbeler yaptı denililerek tasfiye edildi,TSK nın iç Tüzüğüne kadar hareket alanları ve İnsiyatif alanları tamamen felç edildi.Türk ordusu muazzam güç kaybetti, Orduda bir kaos ortamı yaratıldı,Ülke ve Madenler,Fabrikalar,Limanlar,Zenginlikler daha şimdiden Yabancılara Serv misali satıldı savaş sonrası serv daha ülke yıkılmadan uygulamaya konuldu. Kürt açılımı adı altında karakollar boşaltılıyor, PKK ile anlaşmalar yapılıp ,Resmi olarak PKK Terör örgütü listesinden çıkarılıyor,Apo ile pazarlıklar yapılıyor Özerk Kürdistanın Tüm alt yapısı hazırlanıyor,Tüm Bunlar karşısında AKP liller, Çapulcuları Ekonomiyi sabote edip Türkiyeye ihanet ile suçluyor. Oysa ki Türkiyeyi Bu oyunda Satanlar bellidir.Bu gün yarın patlıyacak bir Ortadoğu Hamlesinde Türkiyenin ,Ne askeri gücü ne madeni nede ekonomisi sağlam bırakılmıştır .Bunun manası Ortadoğu Bölüşümünde Her şeye evet Demek zorunda kalacak olan güçsüz tasfiye edilmiş bir Türkiye istenmektedir. Peki Neden?
   Çünkü ; Türkiye bu süreçte bırakın kazançlı çıkmayı toprak kaybedecek ülkelerden birisidir, bu nedenle ABD nin önerileri için zayıf güçsüz pazarlık yapamayacak bir ülke olmalıdır ki her şeyi kabul etsin.

   Sil
  4. AKP lilerin Göremediği Muhteşem liderlerinin ve kendilerinin Oyuna geldiğidir.Büyük Osmanlı hayaliyle aldatıldığıdır. Şuanda Belki Tayyip Erdoğan bu işi fark etti veya zaten baştan beridir biliyordu burası net değil Ancak , Artık iş işten geçti şimdi ise kaçmanın muhtemel yolları aranıyor veya ABD ile gelecekteki sığınma garantilerini almış ABD Ziyaretinde Rahatlatılmış Tam gaz yoluna devam ediyor ihtimali zayıf değil..Zira Devlete bu kadar zarar veren bir hükümet ve onun siyasi ortaklarının Memlekette kalması onlar için çok tehlikelidir.Belki Bu senaryoda yarıda kesilerek bir çok nedenle , Tayyibi kaybetmiş göstererek ,Tayyip kalsaydı daha neler yapacaktı ,O bir kahramandı gibi bir beklemediniz argümanına zemin yapılıyor da olabilir.Bu senaryo son derece zayıf bir ihtimal ama ihtimal dahilinde.
   Ancak Her halükarda Bilinmesi gereken Bu ülkenin içi boşaltılmıştır.Tıpkı Kurtuluş zamanında atacak mermisi,giyecek botu olmayan Türk askeri gibi, Bu günde Olası bir savaşta Türkiye Çok zayıflatılmıştır ve bunun sorumluları aşikardır, gizlenemez.
   AKP lilerin bilmesi gereken şey savaş başladığında AKP liler şaşkınlıklarını atamadan
   Çok kısa bir sürede Türkiye ve Orta doğunun ciddi bir savaşın içinde olacağıdır.Geç kalmadan tetikte olun ,Herkes Partileri değil ,Türkiye üzerinde ki oyunları okumaya
   yönelmelidir.

   Sil
  5. Ne Rusya Boşa Tatbikat Yapar, Nede ABD Boşuna Yığınak, artık görmemiz gerekiyor havalar ısınıyor ÇİN -RUSYA-ABD Orta doğu üzerinden büyük bir hesaplaşmaya gidiyorlar.Dertleri Enerji-Su-Bor , geleceğin sorunu...
   Yönümüzü iyi tayin etmez isek arada kalacağız en büyük zarar bize ve KÜRT' lere dokunacak.
   Çok süreceğini düşünmüyorum en fazla 6 ay...içerisinde büyük ateş yanmaya başlar tüm taşlar yerinden oynadı şuanda, sular yükseldi, sunni-şii ateşi yakıldı, mezhep kavgaları başlatıldı geriye tek kalan bunların nasıl guruplar oluşturacağı ki o da üç aşağı beş yukarı belli.
   UYAN TÜRK HALKI, Ayrıştırdılar Önce, Türk-Kürt,sonra Sunni-Şii,sonra Alevi,sonra Dindar- Dinsiz , Anlıyacağınız paramparçayız ve Gezi Olayları ile vatandaş birleşmeye başladı, Hedefleri Biz birleşmeden bu savaşı başlatmak, Birleşen Bir Türkiye Ne ABD nin Nede İsrailin İşine gelir ,Zira İsrail Yeni Binyılda, ABD nin yerini alacak kudüs başkentli Büyük İsraili Kuracaktır Plan bu, Ekonomiyi Çökerterek Önce Halk isyanını körükleyecekler ,İşler dahada karıştığında Müdahale başlıyacak anlıyacağınız Geziciler Bu işi sadece Hızlandırıyor, Ama doğru taraftalar. AKP liler ise sessiz beklemeden yana Huzur mesajı verme tarafındalar nereye kadar kardeşlerim beklerseniz Kürdistan (büyük İsrail) Kenediliğinden Kurulacak, O zaman da Büyük Bir Türk Kürt savaşı yaşanacak Ama sonuç değişmeyecek. Beklemez iseniz Bu gün gelinen Nokta ABD,İSRAİL, İRAN a ve SURİYE ye Müdahale edecek ,RUSYA Olaylara Müdahale edecek, anlıyacağınız bizi bu hale Duruma Büyük lideriniz R.T.E getirdi. Yukarı tükürsek bıyık , aşağı Tükürsek sakal misali Öyle yada böyle bir seçim yapacağız yapmak zorunda bırakıldık durum şuanda bu.
   Birleşmemiz halinde Kolay düşmeyiz ama sessiz sessiz beklersek daha da bölünüp Daha kolay düşeceğiz ,çok can vereceğiz.
   Bana göre Orta doğu Cehenneminin Kapıları açılmak Üzere ...Umarım olmaz diyemiyorum artık üzgünüm.
   saygılarımla.

   Sil
  6. RECEP TAYYİP ERDOĞAN NASIL KANDIRILDI?

   Kendisine Önce İktidar sözü verilerek ve ABD ve İSRAİL görevlileri tarafından eğitilmiştir Tayyip paşa.Bu işin başlangıcı ta İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığına kadar uzanır.İktidar sözü ile parti Kurdurulan Tayyibe ilk önce Medya kanalları kurulması için parasal destekler aktarıldı,Hatta ondan önce bu işlemleri Fettullah gurubuna yaptırdılar, O zaman kadar Fettullah gülen gurubu ABD tarafından Tayyibe hazır oy potansiyeli olarak sunuldu.Medya , Fettullah cematinin ve PKK lı gurupların desteği ile AKP iktidar yapıldı."Aponun Onu biz İktidar yaptık demesindeki manada budur" Fettullah Gülenin de Tayyip paşa ve yandaşları Üzerinde ki Ağırlığının Manası budur.Hakan Şükür gibi bazı isimler Fettullah gülen tarafından meclise sokulmuştur.
   İktidar Yapılan Tayyibe Destek amaçlı bir çok ABD ve MOSSAD Ajanları Türkiyeye daha fazla giriş yaptı ,AKP ye ip uçları verecek Anket şirketleri örgütlendi, Artık Tayyip Halkın Geçmiş te 12 eylül 1980, 28 Şubat gibi durumlardan mağdurların oylarını nasıl alacağını çok iyi biliyordu. Çünkü Etki tepki Meslesi vardı geçmişten gelen ve ezildikleri düşünülen dini gurupların hem intikamı alınmalı hemde oyları devrişilmeliydi .ABD den kumandalı Tayyip paşaya, Bu esnada B.O.P projesi anlatıldı ve Büyük Osmanlı Hayallerine nasıl ulaşabileceği bunun için yapması gerekenler tek tek kulağına fısıldanacaktı. Önce Orduyu tasfiye et, Polisi Güçlendir, denildi bunun için kendisine muazzam bir parasal destek verildi.Türk halkı en çok enflasyondan çekmişti , Ekonomi şirin gösterildi, Kapitalist düzenin temsilcisi Bankalara Para pompalanarak Faizler düşüldü,Nerden geldigi belli olmayan sıcak para piyasaya pompalandı suni bir Ekonomik gösterge paneli oluşturuldu bu arada Ekonomik bazı engeller de Tayyip paşanın önünden kaldırıldı ithalat ve İhracat rakamları hoş görünsün diye bazı az gelişmiş ülkelerle AFRİKA pazarına girilmesine müsade edildi ayrıca arap azarlarına penatrasyon hızlandırıldı nede olsa Arabistan,Ürdün,Kuveyt,Katar da B.O.P Destekliyorlardı.Ara sıra İsrail düşmanları radikallerin oyunu alması için One minute,Mavi marmara,Birleşmiş Milletler konuşma krizleri yaratıldı, Birleşmiş milletlerde Sert konuşma yapmasına izin verildi.Tayyip paşanın iktidar hırsı ve Büyük Osmanlı hayali körüklendi.ABD ve İsrail anket şirketleri sürekli yönlendirmelerde bulunarak Tayyibe yön verdiler.Önce Büyük Medya operasyonu ardından askeri operasyonlar derken yargıda operasyonlar, artık tayyip paşa; önünde durulamaz bir güçtü Çünkü Tüm Türkiye de Hem ABD hem İsrail in nüfüzunu tam olarak kullanıyordu.Satılık liberal gazeteciler ise AKP nin askeri gibi her kanalda kendisini savunuyordu ,Bu arada Medyada operasyonlar ile bazı gazetecilik bile yapamayacak kalemler en üst görevlere getirilerek Tayyip Medyasının temelleride atıldı Artık Tayyibe ne yapsa doğrudur deniliyordu O Yalnış yapmazdı yapsa yapsa ona karşı olanların öfkesi ve kini nedeniyle söyledikleri şeylerdir bunlar denilip Halk uyutulmaya devam ediliyordu.Bu arada Din dairesi ve hocalar tamamen Tayyip paşanın direktifi ile maaşları iyileştiriliyor her cami imamı AKP Yandaşı yapılıyordu bir çok AKP lide İmam olarak işe alınıyor veya bazı Cemaat mensuplarına İmamlık kadroları sonuna kadar açılıyordu.Cemaatlere peşkeş çekilen ekonomik rantlar ile cemaatlerde Tayyip paşayı destek için yarışıyorlardı.

   Sil
  7. Tayyip paşa ya ABD nin küçük istekleri ve yönlendirmeleri oluyor devletin tüm kurumları sattırılıyor ve yandaş dindar görünümlü iş adamlarına veya Cemaat liderlerinin adamlarına peşkeş çekilerek yeni AKP zihniyetli İş adamları oluşturuluyordu.Artık Büyük Osmanlı için son noktalara geliniyordu Tayyip paşaya fısıldadılar; PKK sorununu bitirmelisin.Anketlerde en büyük sorun Terör sorunu çıkıyordu .Abdullah öcalan da sözlerin de Tayyip paşaya verdikleri desteği saklamıyor onu biz seçtik kurtardık diyebiliyordu.Doğuda oy patlaması yapan Tayyip paşaya Pkk yı bitir ve Büyük Osmanlı için Önünde engel kalmasın deniliyordu.Bundan hareketle Tayyip paşa diğer Eş başkan Selahattin demirtaş la beraber Başkanlık sistemi için düğmeye bastı Abd ve İsrail Bu pkk meselesinin bitmesi için Tayyip paşaya şu talimatı verdiler Kürt federasyonu kur sana bağlı kalsın hem osmanlı da da federasyon gibi yapı vardı Kürtler sana itaat edecekler denildi. Oysaki O zamana kadar tüm Askeri istihbarat ve Milli istihbarat kaynakları Kandilde ABD ve İsraillilerin PKK ya eğitim verdiğini fotoğrafları ve videolarıyla belgeliyorlardı .ABD ve İsrail o zamana kadar dediklerini yapmıştılar ve Tayyip paşayı hiç yalnız bırakmamışlardı, Hatta Tarihlerin hiç yapmadıkları özürü bile dilemişlerdi.Tayyip paşaya bunun için Kürt pkk lıların allerji gösterdiği TC Türk lük gibi kavramları kaldırması gerektiği hem yarın bir gün Büyük Osmanlı Oluştuğunda ; suriyeden ve Iraktan da katılacak guruplara daha kolay benimsetileceği gerekçesiyle Türklük ve TC gibi sembollerin kaldırılması gerektiği anlatıldı.Gayet makul gibi gözüküyordu ,Sonuçta Büyük Osmanlı İmparatorluğunu kuracak ve Tarihe geçecek Tayyip paşa düşüncesi ağır basıyordu.
   Tayyip paşayı İktidar hırsı ve Büyük Osmanlı hayali Öylesine kör etmişti ki B.O.P un nihayetinde İsrail güvenliği ve Hayalleri için kurgulanmış bir plan oldugunu unutturdular.ABD ise Bölgedeki Enerji kaynaklarının idaresini zamanı geldiğine inanılan Büyük İsraile devredecek Orta doğuyu buradan idare edecekti Gerçi ABD yi de zaten İsrailliler idare ediyordu sadece Onlar Dünyayı İsrail den İdare etmek istiyorlardı.Bu Büyük Deccal ın fikriydi istegiydi.Büyük Ortadoğu Projesinde Suriye 4 Parçaya Irak 5 Parçaya İran 3 Parçaya, Türkiye ise Kürt devleti, Doğu Anadoluda Ermeni Devleti ve İstanbul Konfederasyonu gibi bir takım parçalara ayrılıyordu.Bunun için önlerinde artık engel yoktu Tayyip paşa eğer Anayasayı çıkarıp gerekli Başkanlık sistemi adımlarını atarsa bu iş kansız olacaktı. Şayet Tayyip paşa bu adımları atamaz ise O zaman çıkarılacak bir Kürt- Türk iç Savaşının yanı sıra, Barzani- Maliki Çatışması ve Suriye ye müdahale ile B planı devreye sokulup Büyük İsrail hayalleri her halukar da yerine getirilecekti.
   İşte gözü İktidar hırsıyla Kör olmuş Tabiri caizse Tam bir DECCAL ın Uşağı, yani Ebu Sufyan bir Tayyip Paşamız var, Ebu Sufyanı arayanlar şama Esada değil Tayyip paşaya baksınlar, Deccali Arayanlar ABD ye Baksınlar.Beklenen Ebu sufyani çıkmıştır,Deccal de Ey İslam cemaati sınava hazırmısınız? "O gün geldiğinde savaş Müslüman denilen guruplar ile Gerçek Müminler arasında olacak" Açın Müslüman ile Müminin manasını iyice sorun ögrenin.
   Bu gün geldiğimiz noktada ya kanlı yada kansız seçenek sunuyorlar bu nedenle bazı liberaller ve AKP yandaşların söylemleri ile PKK lı Kürtlerin söylemleri hep aynı , AKİL denilen akılsızlarada aynı şeyleri söyletiyorlar,"Başka Çaremiz Yok", "Başka çaremi var" gibi söylemler sürekli olarak dillendirilmeye başlandı.Gelinen Nokta Budur Başka Çaremiz mi var diyenlere . Birleşmeli sağ sol demeden bir yerde toplanmalı ve AKP yi biran önce Tasfiye etmelisiniz.Yada hoş olmasa da ". YA İSTİKLAL YA ÖLÜM...." Arasında Tercih sizin.

   Saygılarımla
   Fikir hürriyeti olan bir ülkede kendi düşüncelerimi aktardım
   Kişiler hoş görsün yada görmesin bana ait düşüncelerdir.

   Sil
 2. İslamın iki fetih dalgası olacak.

  Önce müslümanlara hristiyanlar tarafından saldırı olacak. Bir başka hristiyan grup geride müslümanlara destek verecek. Savaşı müslümanlar kazanacak. Ancak Hristiyanlardan birisi Haç galip geldi diye bağıracak. Müslümanlardan birisi bu adamı öldürecek. Bunun üzerine müslümanlar ile hristiyanlar arasındaki anlaşma bozulacak. Hristiyanlar 9 ay hazırlık yapıp müslümanlara gadirlik-haksızlık yapacak. Amik ovasındaki savaş işte budur. Mehdi bu savaşta zuhur eder. Yada Mekkede zuhur edip Medine ve Şam yoluyla buraya gelir, Müslümanların başına geçer. Savaşı kazanır. İstanbula ulaşır. Bazı hadislerde önce Konstantınıyye sonra Rumiyye feth olunur der. İşte İstanbul'da iken Deccal zuhur eder. Bunun üzerine İslam ordusu Şama intikal eder. Deccal Horasandan gelip Mehdi ve ordusunu Kudüste muhasara eder. Müslümanlar kuşatma altındayken İsa zuhur eder. Namazda Mehdiye tabi olur.

  Demekki Mehdi önce İstanbula ve Rumiyeye kadar fetihler yaptıktan sonra Deccalin istilası üzerine çekilir. Kudüste savunmaya çekilir. İsanın yardımyla ikinci fetih dalgasında tüm dünya islam hükmüne girer.

  Önce Rusya saldırır. O defedilir, Sonra Amerika girdiği yerden çıkmaz üstelik haksız şekilde işgal etmek ister. En son Ulukışla önlerinde yenilir ve çekilir. Mehdi İstanbula ulaşır. Emanetleri yani hilafet ve Anadoluyu devralır. Ancak Deccal çıkınca Kudüse çekilir. Bediüzzamana göre İsevilik tasaffi olur. Yani İslama dahil olur. Bunlar islama taze bir kuvvet olurlar.

  Allahu alem bissavab- Allah doğrusunu bilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2012 ye kadar Hz Mehdi gelecek mi yoksa , 2012 ayrı bir muamma mı
   Arkadaşlar Bir çok kez Hz Mehdi konusunu yazdım .2012 Yada 2011 yılı enteresan yıllar gibi görünüyor.Ya Bu yılların kendisin den olacak, yada Yıla ve etkilerine baglı şeyler olacak. Belli ki büyük bir yıl olacak 2011. Bu yılda yani 2011-2012 yıllarında güneş patlamalarının insan üzerindeki etkileri olan ırkçılık,terör gibi kavramları tetikleyecek belkide siyasetçilerin ve ülkeleri yöneten insanların daha agresif olmasına neden olacak.

   Belliki 2011 - 2012 Yıllarında oluşacak zirve güneş patlamaları insanlar üzerinde olumsuz etkileyecek.Allah c.c Ömür verirse hep beraber görecegiz.

   3 dünya savaşı ve hz mehdi konusu başlığında yazı yazmıştım.Orada foton kuşagı ve etkilerine kısaca değinmiştim.

   Aşadaki bilimsel veriler ışığında şunu söyleyebilirim: İnsanlar Büyük olaylara hazırlanırken , beklenen Hz mehdi ve Hz isa meselesinide beraber düşünsünler.

   Sil
  2. Kamer suresi 1 ayette "Saat yaklaştı,Ay yarıldı" diye başlar.

   Bu ayet te kast edilen saatin yaklaşmasına kuran başka bir ayet ile cevap verir..enam 31,enam 40,araf 34,yunus 49,hicir 85,nahl 65,taha 15,hacc 7,ahzab 63,sebe 30,mümin 59,zuhruf 61 ..Bu ayetler de saat kelimesi 2 anlamda hem insanın eceli hemde büyük kıyamet saati olarak kullanılmıştır.

   Bu ayette bahsedilen saat yaklaştı, kıyamet zamanı yaklaştı anlamında ele alınırsa hz mehdinin gelişine işaret eder Muhiddiyn İbn Arabi r.a Tevsiri kebir tevilat adlı kuran tevsirinde kamer 1 ayeti mehdinin gelişine işaret olarak ele alırsak diye tevsir etmiştir.

   Hz Alinin bir sözü var " Aya oğlum çuş ettiklerin de hz Mehdiye muntazır ol"

   Burada bazı kişiler aya denilen Hz Alinin oğlu olduğunu düşünmüşlerdir.oysaki hz Alinin seceresinde böyle bir isimde evladı yoktur. Bu söz belliki nakledilirken kendi dilinde çevrilerek nakil edilmiştir.Ayrıca fars ve araplarda aya ismine rastlanılmaz.

   Öyle ise bu söz nedir ne anlamdadır. " Oğlum ay a (kamer ) çuş ettiklerinde (çuş etmek dokunmak,karnını yarmak, anlamında dır.bir kelime bu kadar da uymaz )mehdiye hazır ol"

   Yani aya çıkıldıktan sonra mehdiye hazır ol.

   Bir başka ilginç yönün bu ayetin ebced toplamının 1389 u vermesi yani miladi 1969 yılına işaret etmesidir.

   Ayrıca bu ayetten sonra kuranın son ayetine kadar 1390 ayet vardır.

   Hz Mehdi nin doğumunu arayanlar 1969 dan sonra aramalıdırlar.

   Üstad bedüzzaman r.a. 1432 de zuhurundan bahis eder.Zuhur etmek ortaya çıkmaktır.Öyle ise hz mehdi kendisini belkide bu sene 2011 hicri 1432 de bilecek veya bu görev o zaman kendisine verilecek olabilir.En doğrusunu Allah bilir.

   Bu demektir ki şu anda ben mehdiyim diyenler :)) onlara gülücük ve hoş görü sadece bu olacak olan olayın etkileriyle belki aşk haliyle söylemiş oldukları şeylerdir.demek kalıyor.

   Hz Mehdi zuhuru bu yılda aranmalıdır kanatimce..

   saygılar .

   Sil
  3. zuhur etmesi olan bir şeyin ortaya çıkmasıdır.Zuhur demek var olandan başka bir halin ortaya çıkması.Şunun gibi sen insansın ama baba olarak zuhurun ancak evlenip çocuk sahibi olman ile mümkün olur.senin zuhurun doğumunla zaten olmuş denilemez zira o zuhur değil yaratılış, doğum,dünyaya geliş diye adlandırılır.zuhur ise bir şeyin içinden çıkmak Balığın karnından çıkmak,gizli olanın ortaya çıkması demektir.Ancak gizli olan bir şey tüm gözlerden gizli değil belki bir bilginin bilinmesi gibi bir şeydir.

   veya mevcut olanın keşfi gibi bir şeydir.Bu anlamda bazı şii alimleri gizlenmiş olan geri dönecek derken buna istinaden yorum yapmışlar ancak ehli sünnet alimleri zuhuru mevcutun ortaya çıkması olarak değerlendirmişlerdir.

   Bende ehli sünnet alimlerinin düşündüğü gibi düşünüyorum,mevcut olanın ortaya çıkması fikri daha doğru geliyor kalbime.

   zira mevcut olup bilinmeyende gizlidir.

   Yüzyıl başlarında diyenler hangi yüzyılı birim olarak almışlar 100 sene alınsa ilk çeyreği 25 sene yapar.ozaman daha var yüzyılbaşı geçmemiştir.Ancak İmamı Rabbani yüzyıl başından bahsederken ,kendi döneminde hicri takvime göre söylemiştir.Öyleyse 1432 deyiz buda yüzyıl başını geçmiş demektir.Ancak bu doğumu olarak düşünülse ortaya çıkışı için hala süre var demektir.Ancak bu tarihten sonrası için doğanlarıda kapsamamktadır.yani mehdi yüzyıl başında çıkacak demek şu demektir.1425-40 yıl buda 1385 ve sonrası doğumluları kapsamaktadır.ne bunun öncesi nede bunun sonrası bu aralığa girmez.

   Buradan işaretin bu olduğu kanatindeyim.

   Sil
  4. Hz mehdi yi anlayamamış bazı arkadaşlar..

   Biraz anlatayım Mehdi meselesini bu da son olsun..Hz Mehdi bir İnsan ancak öyle bir insan ki içinde ki duygusal cereyanlar iman -inkar mücadelesi kendi içinde oldugu kadar dış dünyada da gerçekleşiyor..

   O üzüldüğünde bu üzüntü aleme yansıyor..O sevindiğinde de bu yansıyor..Kuşkuları kaos olarak yansıyor ..İman mücedeleside aynı şekilde ..

   Bu yönden baktıgınızda Hz mehdi bir bireydir insanları imana getiremez ..İman Allah tandır..Allah c.c. izin vermediği iman edemez..

   Unutmamk lazımdır ki Allah kulları vasıtasıyla alemi yönetir.Kulların kalpleri bir birine baglıdır makamlar yakınlaştıkça bag kuvvetlenir..

   Senin ibadet etmenin elbette sana faydası var zaten senin ibadet edip hazır olmanda davaya hizmettir..Senden öncekilerde hep dönemin kamiline hizmet ettiler..

   Hz Mehdi meselesi imanın kaynagının yansıdıgı kalp ise Deccal meseleside inakarın kaynagının yansıdıgı kalpdir..

   Bular arasında ki savaş ise insanlar eliyle olur etkileşim insanlar eliyledir.

   Alem de kötü yoktur kötüler bile bir davaya hizmet ederler kemalata..

   Her şey kemalini bulur bu buluşlar bazen kötü dediklerinle bazen ise iyi dediklerinle olur..Sen istemesen istesende bir davaya hizmet edeceksin bu hizmetini kendi doğruların için yaptığını zan edeceksin...Oysaki bilseydin Ki tüm insanlık aslında bir tek kişi gibidir bu fikir ve bakış acın değişecekti..

   Kötülük dilediğinde kendinsin iyilik dilediğinde kendinsin..

   Aslında sen ayrıda degilsin sadece kendini ayrı görmektesin..

   Hz Mehdi nin gelişi demek iman nurunun dahada artması demektir..Burada tartışarak bile hizmet etmektesin..Zira Murat edilen şey gerçekleşir gerçekleşecek..sen bunu engelleyemezsin inkar da etsen kabul de etsen murat edilene bir yaptırımın olamaz..

   Hz mehdi gelmiştir gelmese ne olurdu inananlar yine olurdu..ama birleşmeleri mümkün olmazdı..iyilik nasıl ki yok olmayacagı gibi kötülükte tamamen yok olmaz ..Bunun neden kemalatın iki kutbuda kullanması dır.Bu iki kutup sayesinde kemalat olur..

   Ancak bir kutbun güclenmesi demek ise sıçramalar demektir...Hz mehdiden sonra dünyanın tekrar bozulması demek yok olması degil yeniden duraganlaşması demektir.

   Kemalatın hızlanması için Hz mehdi meselesi bir sebebtir.Allah bu meseleye Hz mehdi mehdiyet ne dersen de adını vermiş.

   Hz mehdi şahsen işleri kendisi yapmamaktadır ,yaptığı bir şey de yoktur..Yapılanlar onun kemaline baglanmıştır.Kendi içinde olanlar zuhura gelmektedir.O da bunulara anlam vermeye çalışmaktadır.Ahmet mehmet olmuş bir önemi yok önemli olan İnsanlığın nereye gittiğidir.Bu gidiş ise İSLAM ın hakimiyetidir.Çünkü Murat budur."Allah nurunu tamamlayacaktır" bu nur islamdır bu kelimesi yüzünden Allah c.c. Hz mehdi meselesi üzerinden işlemektedir.

   Ne önemi var demişsin önemli degilmidir İSLAM ın tek din oluşu önemli degilmidir Dünyada karanlıkta kalanların aydınlığa ulaşması önemli degilmidir Merhamet dininin tüm insanlar tarafından araştırılıp yaşanması ve ortak ahlakın islam olması..

   Bunlar oldugunda Cennet yeryüzünde olur..İnsanlar yaşamın manasını anlar...Yer ve gök ehli ondan razı olur..İnsan öldürmenin günah kabul edildiği bir dünyada silahlanmaya ayrılan para insanlığa ayrılsa..acaba dünya ne halde olurdu..

   Sil
  5. Gayb ve Gayb Haberleri Nedir?
   önce Gayb kelimesinin bir anlamına bakalaım derim ..Gayb Sadece Allah ın bildiği, Meleklerin dahi bilmediğidir.Kendisinden Başkasının bilemediğidir.

   Ancak kuranda Allah gaybın haberlerinin bir kısmını dilediğine bildirir diyor o zaman o gayb kelimesine gayb ve gaybın haberleri noktasında bakmak lazım .

   003. Sure - alı ımran suresi 44. Ayet

   Bu, gayb haberlerındendır kı, sana vahyedıyoruz. Onlar, meryem'ın bakımını kımın üstleneceğını belırlemek ıçın kalemlerını atarlarken sen yanlarında değıldın. Çekıştıklerı sırada da yanlarında değıldın.

   011. Sure - hud suresi 49. Ayet

   Işte bunlar, sana vahyetmekte olduğumuz gayb haberlerındendır. Bundan önce onları sen de bılmıyordun, toplumun da... Artık sabırlı ol! Sonuç, takvaya sarılanlarındır.

   012. Sure - yûsuf suresi 102. Ayet

   Işte bunlar, sana vahyettığımız gayb haberlerındendır. Onlar bırlıkte karar verıp tuzak kurarlarken sen yanlarında değıldın.

   027. Sure - neml suresi 75. Ayet

   Yerde ve gökte hıçbır gayb yoktur kı, açıklayıcı bır kıtap'ta olmasın.

   052. Sure - tur suresi 41. Ayet

   Yoksa gayb yanlarında da yazıp duruyorlar mı?

   081. Sure - tekvır suresi 24. Ayet

   O, gayb konusunda cımrı değıldır.

   003. Sure - alı ımran suresi 179. Ayet

   Allah, mümınlerı şu üzerınde bulunduğunuz halde bırakmayacaktır. Sonuçta pısı temızden ayıracaktır. Allah sızı gaybı bılır duruma da getırmeyecektır. Şu var kı allah, resullerınden dıledığını seçer. O halde allah'a ve resullerıne ınanın. Eğer ınanır, korunursanız sızın ıçın büyük bır ödül vardır.

   Gayb denilince anlaşılması gereken bir şeyin hakikatinin tamamıdır mahiyetidir içi ve dışıdır.Gazetede bir olaya ait bir haber yer alır işin mahiyetini ise yaşayan ve yaşatan bilir.

   Bir kimseye binanın dışını bildirseniz buda bir nevi gayb haberi olmakla beraber tamamı yani gayb ın kendisi değildir.Zira Binayı biliyorum demek ona ait tüm bilgilerin bilinmesidir,Hem içi hem de dışı,hemde yapısı,mahiyeti yani tamamına gayb denir.

   Bu nedenle Resulullah s.a.v bildirilenler hususunda Gayb haberlerinden dir tabiri kullanılmıştır,Gaybın tamamı denmemiştir.

   Evet Allah dilediğine Gayb dan altını çizerek söylüyorum Haber verebilir ,ancak sadece haberdir tamamı yani kendisi özü mahiyeti içi ve dışı kısacası gayb ın kendisi degil haberidir.

   Umarım katkısı olur inşallah.

   Sil
 3. Melhame-i Kübra, Kostantin’in fethi ve Deccalin ortaya çıkması (olaylarının hepsi) yedi ay içerisinde meydana gelir.”(Ebu Davud, a.g.e; Tirmizî, Fiten, 58).

  7.ayda Deccal çıkar. Roma'nın hususi olarak fetih olması şu hadise göre pek mümkün gözükmüyor. Zaten roma, konstantiniyye gibi açık bir yerde yok. Hatta bu bir yorum dahi olabilir. Ama Deccal gebertildikten sonra bir fetih olabilir ki olacaktır da inşAllah.

  Bir de İstanbul'dan direkt olarak şama gidiş vardır, yanılıyor muyum acaba? Hatta Deccal çıktı diye bir yalancı seda üzerine gidilecek şama, ondan sonra deccal çıkacak diye bir hadisi şerif vardır.

  Bu arada sen ne düşünüyorsun? Bana şu ulukışla savunması hikaye geliyor. 9 ay bekleme süresini sanırım hadislerde annenin çocuğuna gebe süresi gibi bir şeyler geçiyordu. Onu bir zahmet yazar mısın, sende kaynağı vardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben şimdilik internette yayınlanmış rivayetleri derlemekteyim. Bunların içinden zayıf ve hata haberlerin bulunması mümkündür. Elbette sizin gibi araştırmacı arkadaşlar doğruyu yanlıştan ayıracaklar.

   Halen geniş zamanımda araştırılması istene konulara zaman ayıracağım inşallah.

   Şimdilik şu Ulukışla konusunda o uzun yazının sadece evliya ifşaatı olduğu iddia edildiği için ben de o kısma ehemmiyet verip aldım. Çünkü bunu az çok Amik hadisi bağlamında anlamlı buluyorum.

   Diğer taraftan bundan uzun yıllar evvel Türkiye gazetesinde yazan Mustafa Necati Özfatura şöyle yazmıştı: Amerika Toros dağları eteklerinde 1 milyon askerini ölü bırakıp yenilerek geri çekilecektir.

   Şimdi bu sözü Amik hadisinin bir yorumu olarak mı söyledi, yoksa bir evliya haberi olarak mı söyledi. Açıklık yok.

   Bu üç haberi bir arada değerlendirdiğimizde ben bu Ulukışla haberini makul buluyorum. İşin doğrusunu Allah bilir.

   Konstantiniyye ve Rumiyye konusunda okuduğum bir hadise göre Önce Hirakl şehri olan Konstantiniyye feth olunacaktır şeklinde bir hadis bloğun bir yerlerinde mevcut.. Dedim ya şu an derin bir araştırma yapacak zamanım yok. Ama inşallah uygun zamanda buna da bakarım.

   Sil
 4. hadiste fethedileceği haber verilen kostantaniyye, kostantaniyye-i kübra'dır, yani büyük kostantaniyye daha açık ifade ile romadır... cübbeli ahmet hoca mehdi serisinde böyle söylüyor, hatta delil olarak da fatihin akşemsettin hazretlerine bu hadise dayanarak söylediği "istanbulu mehdi fethedecek, kuşatma yapıp boşuna asker telef etmeyelim" sözünü gösteriyor, akşemsettin hazretleri de cevaben mehdi'nin büyük kostantaniyye yani romayı fethedeceğini ifade ediyor....

  zaten istanbul şuan müslüman bir şehirdir, müslüman bir yerin hz mehdi tarafından fethedilmesi biraz abestir, onun için hadisi doğru anlamak gerekir ama şu açıdan düşünür de istanbulun mehdi'den evvel işgale uğrayacağını varsayarsak belki geçerliliği olabilir....

  YanıtlaSil
 5. Ümit Bey,
  Akşemseddin tam olarak öyle söylemiyor. Ulema; İstanbulu Mehdi fethedecektir diyor Fatih Sultan Mehmed Hana. Akşemseddin hz. ise; Hayır diyor, önce Sultan Mehmet fethedilecek ardından Rum işgal edecek ve sonrasında Mehdi as. fethedecektir diyor.

  Demek ki bu önümüzde ki savaşta bu küfür devleti dağılacak ve İstanbul işgal edilecek Ruslar tarafından 6 ay boyuca. Sonrasında Mehdi as. fethedecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cübbeli ahmet hoca mehdinin fethedeceği kostantaniyyenin roma olduğunu ifade ediyor...

   ibni arabi hz'leri de istanbulun beni esfer tarafından işgal edileceğini ifade ettiğine göre demekki öyle ya da böyle istanbul kafir işgaline uğrayacak.... ve mehdi de istanbulu 2. kez fethederek küfür elinden kurtaracak....

   başka bir mesele de yine cübbeli hocanın söylediğine göre istanbul melikinin, melhame-i kübra'da hz mehdi'ye 300 asker göndermesi durumudur,yine bu açıdan bakılınca da hz mehdi'nin kendine yardımda bulunan bir şehri fethetmesi mantıklı değildir, demekki söz konusu işgal istanbul hükümetinin mehdi'ye yardımı sonrasında gerçekleşiyor... mehdi melhameden sonra istanbulu fethe gidiyor ardından da romaya geçiyor...

   Sil
  2. Değerli kardeşim, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) önce İstanbul ,sonra Roma fethedilecek diyor. Hadislere, rivayetlere ve keşif ilimlerine göre İstanbul'un fethi Süfyani zamanında çıkacak olan Hermeciddun(Armagedon)Savaşı'nın akabinde gerçekleşecek. Roma'nın fethi de Hz. Mehdi'nin Rum'larla (Batılılarla) Herakliyus ehlinden bir adamla yapacağı 7 veya 9 senelik bir sulhun ardından sulhun bozulup 9 ay içinde Müslümanlara karşı Şam tarafından gelip Şam, Ürdün, Filistin, Hatay (Amik Ovası) merkezli cereyan edecek olan Melhame-i Kübra Savaşı'nın ardından Roma fethedilecek. O zaman Batılılar yukarıdan İstanbul tarafından da aşağıya inmek isteyecekler; ancak Türkiye'nin İslam şehrinin merkezi olmuş olan İslambol (İstanbul) şehrindeki Hz. Mehdi'nin oraya tayin ettiği Melik onları denizden püskürterek onlara oradan geçit vermeyecek ve 300 bin askerini Hatay'a yollayacak.

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eyvallah kardeş sağ ol. Bende daha önce yazmıştım depremden şüphelendiğimi. Çünkü Rusya elini kolunu sallaya sallaya nasıl girebilir ki yüksek korumalı bir şehre. Yalnız Deccal ile ilgili yorum pek mantıklı gelmedi. Çünkü yalancı bir seda sonucu İslam ordusu Şama gider ve şama gittiklerinde Deccal ortaya çıkar ve İslam ordusu orada kısılır kalır diye hadisi şerifler var. Nükleer bir savaş olacağı da göz önünde bulundurulursa 6 sene yerine 6 ay daha mantıklı gelmektedir. Gerçi bir sürü hadis ve keşif bulunabilir bu konuda bakalım nasıl cereyan edecek olaylar. Allah-u Alem...

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Hadis ise işler farklı tabi. Siz ne kadar inanıyorsanız biz de o kadar inanıyoruz. İnkar falan ettiğimizi düşündüren nedir merak ettim hani üslubunuz o şekilde de... Bu arada o şekilde hiç bir hadis okumadım size zahmet, kaynaklarını verir misiniz? Hangi kitapta geçiyor.

   Bu arada Roma ile ilgili hadisi de yazın lütfen. Çünkü Melhame'nin 6. ayında konstantiniyye feth olunur diye geçiyor.

   Sil
  4. Deylemî'nin Müsnedül-Firdevs'inde geçtiğine göre Peygamber Efendimiz (asm) Hazretleri, şöyle buyurmuş:
   "Lâ tekumüs-sâah, hattâ yeftehallàhu alel-mü'minînel-kostantîniyyetir-rûmiyyete bit-tesbîhi vet-tekbîr." (1)
   Peygamber Efendimiz (asm), İstanbul'un fethini müjdelediği gibi, bir şeyi daha müjdeliyor bize:
   “Allah Teàlâ Hazretleri mü'min kullarına tesbihle, tekbirle; Sübhànallàh diyerek, Allàhu ekber diyerek, el-Kostantîniyyetir-Rûmiyye'yi açmadıkça, fethini nasib etmedikçe kıyamet kopmaz.”
   Bu rivayette el-Kostantîniyyetir-Rûmiyye diye geçiyor, Roma Kostantîniyyesi, yâni Roma şehri demek. Araplar bu şehri anlatmak istedikleri zaman, el-Kostantîniyye el-Kübrâ veya er-Rûmiyye el-Kübrâ derlerdi; İstanbul için de er-Rûmiyye es-Suğrâ derlerdi. Yâni küçük Roma, büyük Roma; küçük Kostantîniyye, büyük Kostantîniyye tabirleri Arapların arasında kullanılmış.

   Sil
  5. Hadislerde Mehdi ve Ahirzaman sitesi:
   Allah O’nun eli ile Konstantiniyye’yi fethedecektir.
   Hz. Mehdi ordusunu her tarafa gönderir. Zulüm ve zalimlerin hepsini yok eder. Beldeler onun emrine girer. Allah Teala O’nun elindeki Konstantiniyye’nin fethini müyesser kılar. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 56)
   Allah Konstantiniyye’yi çok sevdiği dostlarının ehline fethedecek. (Kıyamet Alametleri, s.181)
   … Muhtelif ülkelerden birçok alim, birbirlerinden habersiz şekilde Mehdi’yi aramak üzere yollara çıkacak ve her birisine 310 kadar insan refakat edecek. Sonunda hepsi de Mekke’de buluşurlar ve birbirlerine buraya ne için geldiklerini sorduklarında hepsi de: “Bu fitneyi önleyecek ve Konstantiniyye’yi fethedecek olan Mehdi’yi arıyoruz, çünkü biz onun babasının, anasının ve ordusunun isimlerini öğrendik. Şeklinde cevap verdiler.” (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 52 / El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 42 / Kıyamet Alametleri, s. 169)
   Doğruyu, yanlışı ayırt eden, aldatmayan, çalmayan ve dinine bağlı emiriniz Konstantiniyye’yi fethedecektir. (Mehdilik ve İmamiye, s. 196)
   Dünyada hiçbir zaman kalmayıp ancak tek bir gün kalsa bile o günde benim ailemden bir zatın Deylem dağına (yahut eyaletine) ve Konstantiniyye şehrine sahip olması için Allah (c.c.) muhakkak o günü uzatacaktır. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 74 / Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 440)
   Mehdi Konstantiniyye ve Deylem dağını fethedecektir. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 27)
   Mehdi Konstantiniyye’nin fethi sırasında sabah namazı için abdest alırken bir bayrak dikecek, deniz ikiye ayrılarak su kendiliğinden uzaklaşacak ve açılan yolu takip eden Hz.Mehdi karşı kıyıya geçecektir. (Kıyamet Alametleri, s. 181/ El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 57)
   Peygamberimiz buyurdu ki: Ey Ümmet! Altı şey vardır ki; onlar olmadan kıyamet kopmaz, (altıncısı) medinenin fethi.
   - Denildi ki: Hangi medine? (Hangi şehir?)
   - Buyurdu ki: Konstantiniyye. (Kıyamet Alametleri, s. 204/Ramuz-el Ehadis, s. 296)

   Sil
  6. Bir kısım rivayetler de ise Roma ve Konstantiniyye ayrı şehirler olarak ele alınmıştır.
   Mehdi maiyetindeki kuvvetlerle birlikte Roma’yı, Konstantiniyye’yi ve Altın kiliseyi fethetmek için yola çıkar. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 441)
   Ayrıca başka rivayetlerden de Konstantiniyye’nin İstanbul şehrine işaret ettiğini anlamaktayız. Rivayetlerde geçtiğine göre bu şehir deniz sahilinde ve bir haliç üzerinde kurulmuştur:
   Bu ordunun hareket etmesi ve gönderilmesi, Mağrib dağındaki Masine denilen mevkideki deniz sahilinden olacaktır. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahir zaman Alametleri, s. 439)
   “İkdid-dürer” isimli eserde şöyle geçer: Konstantiniyye’nin yedi suru vardır. O Rum denizine dökülen HALİÇ üzerinde kurulmuştur. Denizi Rum illerine ve Endülüs’e doğru uzanır gider. (Kıyamet Alametleri, s. 181)
   Rumiyye Neresidir?
   Hz. Mehdi ve ashabının fethedeceği yer bazı rivayetlerde Konstantiniyye, bazı rivayetlerde ise Rumiyye veya Rumistan olarak geçmektedir:
   Mehdi’nin askerleri 4 tekbir getirdiği zaman Rumiyye’nin duvarları yerle bir olacaktır… (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 74)
   Hz. Mehdi Rumistan’ı 4 tekbirle fethedecek…
   (Mehdi) Rum kalelerini ve Rumistan’ı tekbirlerle fethedecektir.
   … Hz. Mehdi ve ordusu içinde yüz çarşının ve her bir çarşıda yüzbin esnafın bulunduğu Rumistan beldesine gelir. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 35-36, 46)
   Rumistan olarak adlandırılan bu şehrin neresi olduğunu İbn-i Hacer-i Mekki şöyle açıklıyor:
   Tarihçiler Rumistan olarak isimlendirilen bu beldeyi dünya üzerindeki hiçbir şehirde bulunmayan bir takım hususlarla vasıflandırıyorlar. Bu özelliklere en yakın olan da Konstantiniyye’dir.
   (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 31)
   Görüldüğü gibi Rumistan ve Konstantiniyye aynı şehre verilen farklı isimlerdir, her ikisi de İstanbul’dur.
   Kuran’da elçilerin ülkelerin ana merkezlerine gönderildiğinden bahsedilmektedir:
   Senin Rabbin, ‘ana yerleşim merkezlerine’ onlara ayetlerimizi okuyan bir elçi göndermedikçe şehirleri yıkıma uğratıcı değildir. Ve biz, halkı zulmeden şehirlerden başkasını da yıkıma uğratıcı değiliz. (Kasas Suresi, 59)

   Sil
  7. Bu durumda Deylemî'nin Müsnedül-Firdevs'inde geçen hadis'e verilen mana ile El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar isimli kitapta geçen İbni Hacer'in hadis yorumu birbirinden farklı olmuş oluyor.

   Sil
  8. El-Aziz gazetesinden:
   Erbakan Millî Selamet Partisi’nin bir seminerinde İstanbul’un fethine ilişkin hadisi şeriften söz ederken başka bir rivayetinin/versiyonunun da olduğunu anlatmıştı.

   Diğer rivayetinin Letüftehünnel Kustantaniyetani yani iki Kustantiniye fethedilecektir şeklinde olduğunu söylemişti. Bu hadisin ifadesinde yer alan iki Kustantiniye’den kastın, Doğu Roma olarak ifade edilen İstanbul’dan sonra Batı Roma diye bilinen Vatikan’ın yer aldığı Roma’nın da fethedileceğinin müjdelendiğini belirtmişti.

   Erbakan, Sultan Fatih’in hadisi şerifin bu rivayetinin de gerçekleşeceğine inandığı için Roma’yı da fethetmek üzere hazırlıklar yaptığını, Hıristiyan Dünyasını şüphelendirmemek için de karargâhını doğuya sefer yapacakmış izlenimini vermek amacıyla Anadolu yakasında Gebze’de kurduğunu anlatmıştı.

   Sil
  9. StickandCode kardeşim, siz niye lafı doğrudan üstünüze alıp rahatsız oluyorsunuz anlamadım gitti. Ben sadece bu bilgilere de inandığımı söyledim, siz şüphelendiğinizi beyan edip sonra kalkıp bana böyle bir ithamda bulunuyorsunuz. Şüphelenmekte haklısınız, bildiğiniz hadislerle çeliştiği için hak veriyorum; ama tutup sanki ben size açık açık inkar ediyorsunuz demişim gibi bir reste girmeniz beni rahatsız etti doğrusu. Ayrıca bu kaynakları bulmak zor değil, internetten araştırma zahmetine girerseniz bulursunuz.

   Sil
  10. Bu sitenin sahibinin bir yazısında söyledigi gibi devletler keşifler, gaybi haberler ve kehanetlerle yönetilmez.Fatih sultan mehmet hanın döneminde bugün aleni hale gelmiş kıyamet alametlerinin yüzde kaçı gerçekleştiki.Mehdi a.s zuhur etmeden önce olması gereken hangi hadiseler gerçekleştiki fatih döneminde ? İstanbulun muhasara altında tutuldugu ve zaman gecmesine ragmen bir türlü bizans direncinin kırılamaması.Basiretsiz bazı yönetici ve paşaların fatihe muhasarayı kaldırmayı telkin etmişlerdi.Devreye akşemseddin hazretleri girmiş iştihare yatması sonrası istanbulun çok kısa sürede feth edilecegini müjdelemişti.Buradan şu sonucu çıkarıyorum.Fatih muhasaradan önce istanbulu feth edecegini önceden bilmiyordu.Anlamadıgım şey akşemsettin hazretlerinin kuşatmanın sıkıntıya girdigi bir dönemde gelip iştihareye yatıp fethin kısa sürede tamamlanacagını müjdelemesi.Peki Akşemseddin hazretleri fetih hareketi başlamadan önce niye yapmadı bu iştihareyi.Burada fatihin gaybi keşiflere göre hareket etmedigini anlıyoruz.

   Sil
  11. Bzi hadislerin hepsine iman ederiz demişsin ya, sanki biz iman etmezmişiz gibi bir atmosfer oluşturmuş belki o niyetle söylemiş de olabilirsin neyse.

   İnternetten araştırma zahmetine girerseniz demişsiniz... yine aynı üslupla konuşuyorsunuz... Ben orada deccalin ilk çıkışı ile arasında 7 sene vardır ile ilgili hadisi istedim. Onun kaynağını istedim. Yazarsanız sevinirim.

   Bu arada Rumiyye ile ilgili kesin bilgi yoktur. Kimisi İstanbul derken diğerleri hem İstanbul hem Roma demiştir. Kesin budur diyemiyoruz istanbul gibi.

   Sil
  12. Hayır sen yine yanlış anlamışsın StickandCode kardeş. Ben birbirine zıt olmadıkça rivayetlerden şüphelenmem inanırım diye fikrimi beyan etmiştim. Ama sen deccalle ilgili yazdığım hadislere deccalle ilgili yorumlarınızdan şüphelendim demiştiniz, şüphelenmeyi neden ısrarla sanki inkar ettiniz demişim gibi stres havası oluşturmanıza şaşıyorum. Ayrıca Mustafa hoca size Konstantiniyye-Rumiyye ilişkisini bir sürü hadislerle gayet iyi açıklamış. Bir kere yanlışınız var, Rumiyye kesinlikle Roma'dır. Konstantiniyye ile ilgili sıkıntı var gibi gözükse de hocamızın yazdığı hadislerden de görüldüğü gibi önce fethedilecek olan Konstantiniyyepolis-İstanbul'dur, sonra fethedilecek olan Rumiyye-Konstantiniyye Kübra-Roma'dır.

   Muaz b. Cebel (r.a)'den rivayet edildiğine göre; Rasûlullah (s.a) şöyle buyurmuştur:
   Büyük savaş, İstanbul'un fethi ve Deccal'in çıkışı yedi ay içerisin­de olacaktır."

   Abdullah b. Busr (r.a) demiştir ki; Rasûlullah (s.a) şöyle bu­yurmuştur:
   Büyük) "Savaş ile İstanbul'un fethi arasında altı sene vardır. Ye­dinci senede Mesihu'd - Deccal çıkacaktır."

   Ebu Davud der ki:
   Bu hadis, İsa'nın hadisinden (önceki hadisten) daha sahihtir.

   Melhame-i Kübra, Kostantıniyye'nin fethi ve Deccal'in çıkması 7 ay (sene) içinde olur. (Hz. Muaz RA)

   Melhame-i Kübra ile Kostantıniyye'nin fethi arasında altı sene vardır. Yedinci de Mesih Deccal çıkar. (Hz. Abdullah ibn-i Buğr RA)

   Allah bu ümmete Deccal ile Melhamenin kılıcını birden vermez. (Hz. Muaz RA)
   Bu rivayet de seneyi desteklemektedir. Allah (c.c.) Melhame'nin bitiminden 1 ay gibi kısa zamanda aniden deccali vermez, ama 1 sene gibi uzunca bir zamandan sonra verir.

   Sil
  13. Tamam işte burada İstanbulun ikinci fethinden bahsediyor hadisler. Bu arada deccalin çıkması 7 ay veya sene hadisini kastetmedim ben. Deccal önce salih kişi olarak çıkar, daha sonra istidraçlar gözükür ve en sonunda şekli şemali bozulur ve 7.sene ilahlığını ilan edip çıkar hadisi şerifini istemiştim sizden.

   Diğer hadis 7 ay veya 7 sene olabilir, o yoruma açık bir konudur.

   Sil
  14. Hııı... pardon kardeşim, o hadisler o kadar derin ki size Cübbeli Ahmet Hoca'nın Deccal serisi ile ilgili videolarını vereyim. 7serilik video ve her biri çok uzun, benim günlerimi almıştı doğrusu. Artık o okuduğu deccal ile ilgili bir arada bulunan derin ve detaylı hadisleri barındıran kitabın adı neyse internette yok maalesef kardeşim. Onun için bu serilerin hepsini dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim. 1. serinin adresi:

   http://www.youtube.com/watch?v=ph8ajFRJ8Tc

   Diğer serilerin linkleri yan sayfada var kardeşim. Selam ve dua ile...

   Sil
 7. cübbeli o hadisleri hangi kitaptan okuyo aceba? kaynağa ulaşamadım, melhame alakalı hadisler okuduğu kitapta toplu halde bulunuyor heralde...

  cübbeli'nin ifade ettiğine göre malhame-i kübrada başta batılılar mehdi ile savaşırken, istanbul melikinden yardım isteyeceklermiş ancak istanbul meliki bunu reddedecekmiş, buna istinaden şöyle düşünüyorum aceba bu yardım talebi türkiyenin avrupalılarla nato müttefiki olmalarına binaen mi istenecek ve bunun ardından istanbulu işgal edecekler?

  Bir başka meselede bu mehdi'nin yüzyıl başında çıkması olayı, aceba bunu ilk 25 olarak mı yoksa ilk 50 olarak mı algılamayız, ya da yüzyıl başını zuhurat olarak mı yoksa doğum tarihi olarak mı anlamalıyız?

  YanıtlaSil
 8. Benim kafamı karıştıran konu şeyh abdullah dagistani hazretlerinin söyledigi şeylerin tam olarak kaynagı nedir.yani kitap veya bir risale halindemi yazılmış.sonradan yapılan aktarımlarda degişikliklere gidilmişmidir ? Bazı çevreler bu tip haberleri şeyh nazım kibrisinin etrafında bulunan mürid kılıgındaki ajanların şeyh efendiye telkin ettiklerini söylüyordu.şeyh efendiye bunları söylemekle ne ellerine geciyorki ? aslında burada bizim menfaatimize gibi gözüküyor.şeyh efendinin cemaatinin üzerinden sahte bir mehdi çıkartmak falanmı istiiyorlar.Bazı yerlerde okuduguma göre taksim hadisesi olmayınca bu sefer sahte bir mehdi salıp milleti fitne fesada bogmak gibi bir planları varmış.bugün uşşaki şeyhi fatih nurullah efendinin youtube da çok kısa bir videodusunu izledim.orda şeyh nazım kibrisinin istanbulda yaşayan vekili ve oglu olan mehmet efendinin dergahının deccallar tarafından kuşatıldıgını ve ordaki çoçukların zarar görmesinden korktugunu söylüyordu.yani ortada siyonizmin müslümanlar üzerinde oynadıgı büyük bir sahte mehdi projesi var.fatih nurullah efendinin deccaller dedigi takım adnan oktar grubu.yani şeyh nazım kıbrisi bu projenin tam ortasında duruyor.Burada şeyh nazım efendiye bir suclamada bulunmuyorum.kendisi ilmi leddun sahibi ve tayyi mekan yapabiliyor.en son onun muridleriyle onun hakkında sert şekilde tartıştıktan sonra gece rüyama girmiş.kocaman bir sarıgı vardı onu yere atıp ve bana dönüp kafama seri şekilde baston darbeleri indirmişti.onun için bir daha kafama baston darbesi yemek istemiyorum rüyamda.Ben sadece ortada dönen büyük bir oyundan bahsediyorum.Acaba türkiyeye zarar vermek için yapılan planların uygulamasınımı görüyoruz ? Senelerdir dünyada unutulmuş olan komunizm niye tekrar türkiyede boy gösteriyor.? 17 senedir komunizmle mucadele kitapları yazan adnan oktar burada nerde duruyor ?

  YanıtlaSil
 9. asıl mesele; "bir selim gelir emaneti alır, bir son selim gelir emaneti mehdi'ye teslim eder" hadisinin kaynağı ne? şeyh nazım efendi sürekli oluyor ama söylediği kaynaktaki diğer hadislerden de bahsetmiyor, çoı ilginç bilgiler olmalı...

  şeyh nazım efendi çok tatlı birisi onu sevmemek elde değil, ama bazı konulardaki sivri söylemleri yakınındaki bir takım ard niyetli kimselerin onun yanlış bilgilendirmesinden, şeyh efendiyi istismar etmeye çalışmasından kaynaklandığını düşünüyorum... mesela, adnan oktar isimli şahıs hakkında övücü konuşmasının bunlardan biri olduğunu düşünüyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "bir selim gelir emaneti alır, bir son selim gelir emaneti mehdi'ye teslim eder" ...ilk duyduğumda aklıma 3.köprünün adının "Yavuz Selim" konması geldi.. 29 Mayıs 2015 tarihinde açılması planlanmış...köprüdenmi geçecek diye..

   Sil
 10. o zaman bu rivayetler tahakkuk etti, zira şuan ki suud kralının adı abdullah ve abisi de fehd bin abdülaziz. "fehd" arapçada "pars" demekmiş yani hayvan ismi, resimlerine bakınca da zaten hafif şaşı olduğu da açık, ALLAHU ALEM hadiste ifade edilen kişiler bunlar, zaten vahhabi olduklarında itikatları da bozuk, efendimizin vahlar çekmesi demek bundanmış, elhamdülillah çok büyük bir mucize....

  hergün haber sitelerinde kral abdullah'ın öldüğü yönünde haberler çıkıyor bu hadisleri bilipte bu haberleri okuyunca heyecan etmemek elde değil....

  müsnette geçen hadisi ilk defa burda gördüm sağol, ikincisini duymuştum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Birşey ögrenmek istiyorum.Bu konuları uzun zamandır araştırmama ragmen hiç görmedigim duymadıgım hadislere denk geliyorum burada.Şia ve israiliyat karışma olasılıgı varmı ?

   Sil
 11. Şeyh nazım kıbrisi mahmud hocanın asrın müceddidi oldugunu kabul etmiyor.Mahmud efendinin yaşlı olmasını sebeb gösteriyor.Buradaki mesele mahmud efendi yüzyılın müceddidi olursa bu mehdi a.s zuhur etmeyecektir manasına geliyor.Mehdi a.s müceddidin olmadıgı asırds gelecektir.

  YanıtlaSil
 12. Kral abdullah 1923 dogumlu . Yani 90 yaşında .pek fazla ömrü kalmamış.2 gün önce katardaki toplantıya katılmış.tabii ortadoguda çıkacak harbin ortasındada ölebilir. Zaten hadisi şeriflerde kısa ve acayip sakallı arapların hicaza sultan olması.Bu tamamen suud ailesini işaret ediyor.Zannımca süfyani suud hanedanlıgından çıkacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mahmut efendi müceddid olabilir, çünkü her asırda en az bir tane müceddid olacağı ifade ediliyor yani birden çok müceddid gelebilir mahmut efendi de bunlardan biri olabilir ama asıl mesele bütün bu müceddidler arasında bir tane olan kutbul aktab kimdir, işte mesele budur...

   geçen gün okuduğum bir yazıda istanbulda 300 alimin toplanmasının ardından 72 ay sonra mehdi'nin çıkacağına dair ir rivayetten bahsediyorlardır, aceba bu mahmut efendiyi müceddid seçtikleri toplantı da toplanan 300 alimin bu rivayet sahihse onlar olabilir mi? zaten 72 ay sonrası 2016 tarihine tekabül ediyor...

   Sil
  2. Hayır, yanlışınız var Haşim bey, Süfyani'nin Suud hanedanlığıyla alakası bile yok. O Suriye'nin alt tarafında yer alan Şam (Dimeşk) şehrinin ortasında bulunan Yabis vadisinde Şeytan'ın ona misyonunu bildirmesi ile ortaya çıkacak. Süfyani (İslam deccali) misyonunu eda edebilmek için olağanüstü birtakım harikuladeliklere (istidrac) sahip olacaktır. Zira hadislerde onun müthiş ve dehşetli bir şahıs olduğu ve onu bizzat Hz. Mehdi (a.s.)'nin öldüreceği kuvvetli hadislerde haber verilmiştir. Sadece zayıf hadislerde Süfyani'nin esir olarak getirileceği dile getirilmiştir ki bu yanlıştır. Esir olarak getirilecek olan Kureyş kabilesinden ve yine Kelp kabilesine mahsus olan Hz. Mehdi (a.s.)'nin amcazadesi olan Sahari'dir. O sıradan bir insandır, Süfyani ya da Deccal gibi olağanüstü istidraca sahip değildir. Onun için çağımızdaki insanlar Süfyani hakkında hem bilgi sahibi değiller, onu hafife alıyorlar, hem de sıradan insanlara tutup yok Süfyani, yok Deccal diyorlar, ne cahilce safsatalar bunlar! İnsanlar bunları başlarına gelmediği için nasıl da hafife alıyorlar!

   Bir hadis-i şerifte, “Âhirzamanda bir adam çıkacak ve ona Süfyan denilecek”(Hakim en-Nisaburî, Ebû Abdullah Muhammed, Müstedrek, I-IV (Beyrut: Dâru’l-Marife, ts.), 4:520; Kenzü’l-Ummal, 14:272.) buyurulmaktadır. Mahiyeti ise : "Sahih hadislerde bildirildiğine göre âhirzamanda gelecek ve ümmete karanlık günler yaşatacak, şeâir-i İslâmiyeyi tahribe çalışacak dehşetli ve münafık bir şahıstır."(Alâeddin el-Müttekì bin Hüsameddin bin İsmail el-Hindî, Kenzü'l-Ummal (Beyrut: 1989), 11:125; Bursalı İsmail Hakkı, Ruhu'l-Beyan fî Tefsîri’l-Kur’ân, I-X (İstanbul: 1330), 8:197.)
   Çoğu kere onun harikalıklarından bahsedilir. Bu arada komutanlığına da dikkat çekilir.(Müslim, Fiten: 125.)
   “Hz. Ali’nin neslinde olan Süfyani’ye gelince; (1) O büyük cüsseli bir şahıstır. (2) Bu adam Mehdi’den önce etrafını yakıp yıkacaktır. (3) Bütün şark ülkelerini dolaşacak. (4) Birçok melikle harb edecek (5) Ve herkesi mağlub edecektir.”
   Mehdilik ve Imamiye, 82 (el-Isa’a, li Esrat’s Saa, 167 ‘den nakil)

   Sil
 13. Cübbeli ahmed hocanın mehdinin zuhuru öncesi alametleri sayarken ticaretin azalması,zulmün her yere yayılması,müslümanların küdüs etrafına sıkışacak kadar azalması.Bunları mehdi a.s çıkmasına çok var diye dayanak gösteriyor.Zaten melhamei kübra başladıktan sonra bu hadiseler gerçekleşecek.cübbeli ahmed hocanın yanılgıya düştügü nokta bu galiba.ikinci şey 1993 de texasda david koresh adlı bir şahış seven adventist church diye bir hristiyan mezhebin lideriydi.texasta yüzlerce dönüm üzerinde bir çiftlikte binlerce müridiyle beraber yaşıyordu.muridlerinin çogunu kadınlar ve çoçuklarlar oluşturuyordu.hatta david koresh evli müridlerle yatıp kalkıyordu.Kendisi 33 yaşında oldugu için kendisini haşa isa peygamber ilan etmişti.sapık ilişkiler ve çoçuk istismarları oluyordu.Artan şikayetler üzerine FBİ baskın düzenledi.Ama david koresh ve adamları çiftligi cephanelige çevirmişti.aylarca süren çatışmalarda 20 güvenlik görevlisi ve david koreshde dahil olmak üzere 300 kişi öldü.olay böyle sonuçlandı.demek istedigim bunun benzerini Türkiyede sahte mehdi a.s versiyonuyla görebiliriz.

  YanıtlaSil
 14. ama dikkat edilmesi gereken başka bir konu da, imam rabbani hazretlerinin mehdi'nin efendimizin vefatından 1000 yıl geçtikten sonra ikinci bin içerisinde ortaya çıkacağını beyan etmesidir yani mehdi'nin çıkacağı yüzbaşını hesap ederken hicreti değil efendimizin vefat tarihini esas almalıyız, yani benim aklıma gelen bu, şimdi bu hesaba göre 1434'ten 10'u çıkarınca 1424 elde ederiz ki, cübbelinin hesabına göre de mehdinin zuhuratı için 1 yıl kadar daha vakit varmış gibi görünüyor...allahu alem...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cübbeli ahmed hocanın hesabına göre 2150 yada 2160 lı yıllarda mehdi a.s.Bunuda mekkeye giden bazı alim hocaların orda iştihareye yattıkları.4 saat gibi bir rakama ulaştıklarını işte bunu degişik hesaplar yaparak 2150 yada 2160 seneler gibi diyor.2013 de bile azgınlaşmış haramları helal yapmış sapıklıga düşmüş bir dünya var.2160 da herhalde insanlar sokaklarda çırılcıplak dolaşıp.birbirlerini dograr.En iyisini Allah celle celahu bilir.

   Sil
  2. Mantık hatası işte tam orada. 2160 diyorsun da mübarek, şu an da bile sokaklarda cinsel ilişkiye giriyorlar, kafeler de kim kimin kucağında belli değil, sapıklıklar diz boyu olmuş ama hoca 2150-2160 diyor hala :) Bu kadar çok ilmi olan bir alimin, biraz düşünmesi gerekirdi. Şurada 3 sene sonra bile avrupadaki rezilliği fersah fersah geçmiş olacağız herhalde.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 15. Şeyh nazım kibrisi ile ilgili celcelutiye sitesinde amerikada yaşayan bir türk mutassavıffla yapılan röportaj vardı.isteyen o siteden bakabilir.Şeyh nazım kibrisinin geçmişte AKP karşıtı olması ve ergenekoncu paşaları desteklemesi .Ayrica şeyh nazım kibrisinin cemaatine baglı ülkücü kökenli bir mürid grubu tam 2 yıldır akp ve tayyip erdogana yazılarında hergün hakaret ediyorlar.taksimde tayyib erdogana küfür edenler gibi aynen hakaret ediyor bu kıbrisinin cemaatine baglı murid grubu.ikinci şey bir selim alım alır bir selim verir .zaten kibrisi cemaatine baglı 4 . Selimin fotosu var.youtubeda da var diger sitelerdede var.Bu şahsın ermeni kökenli oldugu iddia ediliyor.ayrıca iki sene evvel şeyh nazım kıbrisi ürdün kralı abdullah halifenizdir biat edin demişti.Osmanlıya ihanet etmiş hüseyinin torunu kral abdullah.ve avrupa yaşam tarzını benimsemiş.yanında minik etek giyen karısı rana.gelde işin içinden çık.Avrupai yaşam tarzını benimsemiş mini etekli eşi olan bir halife !
  bunu şeyh nazım kibrisinin bir muridine sordum.bana saçma sapan bir sebep söylemişti neden onu halife sectiklerine dair.dedim ya öylesine karışık işler.Ayrıca türkiye ve dünyada kaç tane Ehli sunnet cemaat mehdi a.s beklentisi içinde ? Türkiyedeki ve dünyadaki cemaatlerin büyük çogunlugu böyle bir beklenti içinde degil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halen nazimkibrisini dikkate aliniyor . Zikir videolarini izleyince ne oldugunu kendimce analiz etmistim

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Çok haklısın Haşim kardeşim, açık karısı ve lüx hayatı bir yana, bir de geçtiğimiz Mart ayında tutmuş, Müslüman kardeşler hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu. Bir de Erdoğan bir defasında demokrasi bir otobüs yolcuğuluğudur. inmem gereken durağa gelince inerim demişti. Onun bu sözüne bile karşı çıktı. Cumhuriyeti savunan ve hilafeti reddeden bir adam nasıl halife olacakmış! Bir de babası döneminde sürdürülen ABD ve Batı'ya yakın politikaları devam ettirmesi onun son Kral Abdullah olma ihtimalini göstermiyor. Bu adam Mehdi karşıtı, Süfyani yandaşı resmen! Bir de Adam gelmiş 50 küsür yaşına, yok neymiş Sultan 4. Selim ile beraber olacakmış. Dediğin gibi böyle iddialar sanki safsata gibi geliyor insana! Hem Şeyh Nazım Hz. nasıl oluyor da Sultan 4. Selim'in yerini sadece kendisi ve müridleri biliyor ve fotoğraf çektirip internete koyuyor. Bu ne saçmalık böyle! Nerdeyse; Siyah Sancaklıları ve Mehdi'yi bulup onlarla da boy boy fotoğraflar çekinecek!

   Sayın Nureddin Yıldız hocamızın; 'Ürdün Kralına Beyat Etmek Diye Bir Söylenti Dolaşıyor. Ne Derece Doğrudur?' sorusuna verdiği yanıt: 'Selamünaleyküm. Sakın cahillik etmeyin. Beyat, müminlerin kendi liderlerine dair bir kavramdır. Müminler, bir lider seçerse ona beyat edilir.Ama o lideri İngilizler getirirse ona başka şey edilir. Uzak durun, imanınıza dair meselelerle böyle oynanmasına asla izin vermeyin.'

   İnternette başka bir kardeşimizn yaptığı yorum: 'selamun aleykum şimdi bu nazım kıbrisi'ye siz inanıyor musunuz ALLAH aşkına bu mehdi haz. ne açık bir komplodur ona yapılan bir düzenbazlıktır mehdi haz.'nin zuhurundan çekinen gizli komitenin islam düşmanlarının aldığı bir tetbirdir bu nazım kıbrisi de alet olmuştur israil'e bir fiske vurmaktan aciz ingilizlerin aldattığı kral sülalesi güya islamın halifesi öyle mi şaşarım nazım kıbrisinin aklına ve ona inananlara ALLAH onu şaşırtmış bu fakire göre.'

   Şimdi bu safsatalara doğru bir şekilde açıklık getirecek olan varsa yazsın, bizi de bilgilendirsin inşallah! Selametle...

   Sil
 16. cübbeliyi severim ama yaptığı bazı yanlış yorumları hatta saçmalıkları da dile getirmek gerektiğini düşünüyorum....

  şimdi bu diyor ya sürekli ikinci binin müceddidi imam rabbanidir aman onun izinden ayrılmayalım, mehdinin zuhuratı konusunda da onun ilk 25'de çıkacak yorumunu esas alalım die, ama mübarek imam rabbani hazretlerinin her içtihadını da kaale almıyorsunki biz hangi cübbeliyi esas alalım mesela diyorki; (kulaklarımla işittim) hz isa peygamberimizden 571 yıl önce yaşamıştır, halbuki imam rabbani hazretleri ulül azim peygamberlerin arasında 1000'er yıl vardır der maktubatta, mademki hem hz isa hem de efendimiz ulül azim peygamberlerdir o zaman aralarında 1000 yıl kadar bir zaman olmalıdır, işin özeline indiğimiz zaman yine imam rabbani hazretleri mektubatta hz isa'nın platonla aynı dönemde yaşadığını söyler, bugünki tarihi kaynaklar platonun m.ö 300'lerde yaşadığını söyler, işte tamda bu noktada hz isa'nın platonla aynı dönemde yaşadığını varsayarsak peygamberimizle arasında aşağı yukarı 1000 yıl olduğunu görürüz demekki hem tarih kitaplarına göre hem de imam rabbni hazretlerine göre peygamberimizle hz isa arasında 1000 yıl kadar bir zaman dilimi vardır, zaten bazı islam alimleri de 2 peygamber arasında yaklaşık 963 sene olduğunu söylerler üzerine 40 eklersek ilk vahyin gelmesi hz isa'da 1000 yıl sonrasına denk gelir, eee tüm bunlar ortada iken cübbeli gibi bir alim nasıl çıkarda efendimizle hz isa arasında 571 yıl olduğunj söyler, akıl karı mı?

  YanıtlaSil
 17. cübbeliyle ilgili bir başka konuda; mehdi'nin çıkış tarihiyle ilgili 160 yıl sonrasını verdiği sohbetinde, muhyiddin arabi hazretlerinin verdiği tarihin çıkmadığını ancak bunun gözümüzde ibni arabi hazretlerinin değerini zerre eksiltmediğini ifade ettikten sonra kendisinin mehdi'nin zuhuruyla alakalı 160 yıl sonrasını vermesidir...

  iyi de mübarek madem ki muhyiddin arabi gibi bir alimin verdiği tarih çıkmıyorsa senin verdiğin tarihin çıkacağının garantisi ne? sen ibni arabi hazretlerinden daha çok mu alimsin, daha çok mu şey biliyorsun? bu konuda da karavana salladığın ortada...(ancak bu cübbelinin gözümüzdeki değerini zerre eksiltmez)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cübbeli ahmed hocanın 15 senelik videolarını izlerseniz . Dönem dönem farklı konuştugunu anlarsınız.Bazen sohbet ve vaazlarında kıyamet çok yaklaştı derken.Bazen kıyamet tarihi ile ilgili matematiksel hesaplara giriyor.Yani bazen uzatıyor.Bazende kısaltıyor.Neticede türkiyeyi baz alırsak emri bimaruf nehyi anil munkerin kalktıgını görürüz.Yani her türlü ahlaksızlık normal karşılanır hale gelmiş.şimdi açık saçık giyen bayanlar 20 yıl evvel bunu yapamazlardı.afedersiniz basenlerine kadar şort giyip dolaşamazlardı.hele 25 yıl evvel bir erkek spor yaparken bile kısa shortla koşamazdı.20 sene evvel eşcinseller bile sokakta dolaşmazdı.sadece bazı pis muhitlerde gece çıkarlardı.Ev sahipleri kiracılarından evlilik cüzdanı sorardı kontrat yapmak için.Yani tahribat çok çok büyük şu anda.Tayyip erdogan döneminde ekonomik refahın çok hızlı şekilde artması.sosyal güvenligin avrupa standartlarına çıkarılması.Aşırı liberal politikalar , bize türkiyede yaşananın istihdrac oldugunu gösteriyor.yükselmeyle beraber ahlaksızlıkta arttı.

   Sil
  2. Mehmet Şevket Eygi okumak lazım gerçekleri her gün hatırımızda tutmak için. Bu arada Haşim kardeşim Borca dayalı para sistemini öğrenirsen ekonomik olarak büyüdük yalanını çok kolay bir şekilde öğrenirsin. Ekonomik olarak büyümedik sadece taklitçilik yapıyoruz. Akp rezil bir hükümettir! Bazı arkadaşlar pek benimsemişler galiba. Ha Müslümanlar mı? Cevap: Evet Müslümanlar. "Başımızda o zaman Müslümanlar olacaktır" sohbetinden çok etkilenmişler galiba

   Sil
  3. Sizin öngörünüz nedir..? Yani nedenlerini öğrenmek isterim.Hükümet neden rezil veyahut neden kindarsınız..Sizden ondan bundan duyalım ki bizlerde analiz yapabilelim.Zirâ bilgilerle doğruya uluşmak eleştirileri bilmekten geçer..

   Sil
  4. Stick and code fazla seyh imran huseyin videosu seyrediyorsun.Seyh imran huseyin aşırı derece türk osmanlı düşmanıdır.rus ve irsn sevdası yüzünden şeyh imran huseyin sanki gizli şii gibi geliyor.

   Sil
  5. Tabi ki de fazla seyrediyorum! Herkesi en ince noktasına kadar analiz etmem için fazla incelemek gerekir. Aynı şeyh nazım kıbrısi vs başkaları içinde geçerlidir. ŞEyh imran hüseyin ile fikirlerimi burada başka bir konuda beyan ettim. Yanlışları ve doğrularını yazdım. Düşmanlıklarını ve sevdiklerini veya mesafeli durduklarını belirttim. Daha fazla gerek yok konuşmaya. Merak eden bulur ve okur.

   Hükümet Müslümanları ılımlılaştıran bir proje olarak başa getirilmiştir. Erbakana sırt çevirmiştir (ebakancı falan değilim ben parti tutmam) Irak'ta milyonların ölümüne köprü vazifesi görmüştür. Arap ülkelerinde laikliği tavsiye etmiştir. Faiz lobisine laf atıp daha dün milyarlarca lira faiz borcuna girmiştir. Tarımı hayvancılığı bitirmiştir. Faizleri düşürüp milleti borca esir etmiştir (Kısmi rezerv sistemini bilmeyenler düşük faizi iyi sanır) Üniversitelere giremeyen müslümanlar ahlaklarına sahip olabiliyorlardı en azından şimdi içler acısı o çocuklarımızın durumu! Televizyonlarda lağım akıtıyorlar evin içine! Vaktim sınırlı misafirim var sonra yazacağım size!

   Sil
  6. @Haşim Orhun

   Bu arada şunu da söyleyeyim yeni aklıma geldi :) İmran Hüseyinin youtube videolarında Osmanlıyı savunacağım diye saatlerimi harcadım. Herkese bir laf anlatma çabasına girdim. Dahası Şeyh imranla hararetli bir mail trafiğimiz oldu. Kibrinden dolayı beni dinlemedi bile. Yani işin iç yüzünü bilmeden, çok etkileniyorsun sağdan soldan tarzında kırıcı konuşmalar yapmayalım.

   Sil
 18. Şeyh nazım kibrisi hakkında artık konuşmayacam.İlmi ledunu var.tayyi mekan yapabiliyor.1 sene önce onun hakkında müridleriyle olumsuz konuşmuştum.rüyamda kafama sert baston darbeleri yemiştim.dün ve önceki günler onun hakkında burada yazı yazdım.Bugün sabah evde az kalsın yangın çıkıyordu.sabah 6 da bir tasın için yumurta koydum.haşlanması için .evde bende başka kimse yoktu.sonra koltuga uzandım.cep telefonuna bakıyordum.uykuya dalmışım farkında degilim.saat 7 30 gibi kapının zili çaldı uyandım evin içi duman dolmuştu.kapıyı açtım.bizim kapıcı sabah servisi için gelmiş.koştum mutfaga simsiyah olmuş yumurtalar .içindeki su buhar olmuş . Evi yogun bir duman kapladı.pencerelerin hepsini açtım.5 dakika gec kalsam ahşap ve perdeler tutuşabilirdi.normalde saat 8 den önce gelmeyen kapıcı erken gelmişti.şeyh efendi uyardı gene.Artık konuşmuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu nazim kibrisiye baglama bence.Basimiza gelen belalar yaptiklarimizin yuzundendir der Yuce kitabimiz. Allah yardimcin olsun

   Sil
 19. şahsen ben mehdi konusunda şia rivayetlerini de inceliyorum, lakin araya uydurmalar çokca sokulduğu için temkinli davranarak bu rivayetlerden ehli sünnet kaynaklarındaki sağlam hadislerle uyuştuğu derecede istifade ediyorum, aksi halde tabiki sünni kaynakları esas kabul ediyorum, buna karşılık şii rivayetlerdeki bahsedilen bir meselede sunni kaynaklarda hiç bir bir bilgi yoksa tabiki o bilgiyi alıyorum ancak bunu yaparken de yine ehli sünnet inancının genel mehdi tasavvuruna ters düşmediği taktirde kabulleniyorum....

  mesela, şiilerin imam caferi sadık as'a isnad ettikleri bir rivayette mehdi'nin arapları öldürmekten başka bir şey yapmayacağı, bir tane öldrümedik arap bırakmayacağı söyleniyordu lakin bunun uydurma olduğu çok açık zira mehdi'nin uyuyanı uyandırmayacağını, çok merhametli ve çok adaletli olduğunu sunni kaynaklardan biliyoruz, bundan ötürü mehdi'nin arapları yok edeceğini düşünmek çok yanlış, tabiki araplardan mehdi'ye karşı gelenler çıkacaktır ama ona uyanlarda çokca olacaktır, mehdi'nin bütün arapları öldüreceğini söylemek sapıklıktır, arap nefretiyle uydurulmuş bir düşüncedir...

  zaten bu rivayetin uydurma olduğunu bi vaizden de dinlemiştim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, yorumunuza katılıyorum Ali Arzık Bey, ehli sünnet hadislerine göre Mehdi (a.s.) her ülke ile savaşacak. Zira hadislerde de bahsediyor ve Şeyh Nazım Kıbrısi Hz. de bunu teyid ediyor zaten. Her ülke doğu ve batı olarak; yani İslam tarafı ve İslam karşıtı olarak 2'ye ayrılacak ve hem iç, hem de dış savaş meydana gelecek. Hadislere göre önce kafirler yenecekler, sonra İran-Horasan ve Sicistan tarafından çıkacak olan Siyah Bayraklıların vesilesiyle Müminler galip gelecekler; ancak belli bir süre sonra Müminler tekrar yenilecekler; hatta Sicistan tarafından çıkan Mehdi'nin ehli beytinden olan Haşimi genç ölecek, Horasan'dan çıkan Şuayb bin Salih saklanarak Kudüs'e, Haris (Hasani=Mehdi'nin amcaoğlu) ve Mansur Mekke şehrinde bulunan Kümme beldesine kaçacaklar.

   Bu arada Şia rivayetlerinin çoğu ehli sünnet hadislerinde yer almasa bile gerçeklerle uyuşuyor. Buna 2 örnek vermek gerekirse; Kral Faht'ın kardeşi Kral Abdullah'ın ölümünden sonra Arapların 2 cepheye ayrılarak birbirleriyle savaşmaları, zorlukların baş göstermesi ve Süfyani'nin zuhur etmesi ile ilgili rivayetler ve Katar-Bahreyn köprüsünün tamamlanmasının Melhamelere işaret ettiği ile ilgili rivayetler sahih Şia rivayetleri arasındadır.

   Yalnız şu noktada yanlışınız var: ben de kendi sitelerinden Şia hadislerinin hepsini okudum ve onlarla ilgili Videolar bile dinledim; ama Mehdi'nin bütün Araplarla savaşması ile ilgili hadislere hiç rastlamadım. Sizin okuduklarınız Şia hadisleri yerine onlarla ilgili yapılan teviller olmasın...

   Sil
 20. haklısınız rivayet yanlış tevil edilmiş olabilir, ama mehdi hakkında sohbet düzenleyen bir alimden duymuştum, o da şia rivayetlerde mehdi'nin arapları kılıçtan geçireceği yönünde bilgiler olduğunu ve bunların uydurma olduğunu beyan etmişti...
  muhtemelen bahsi geçen rivayet aşağıdakidir, ama aşağıdaki rivayetin el-burhan'da geçtiği yazıyordu, ben şia sitelerinde araştırma yaparken aşağıdaki ve benzer rivayetler gördüm, hadislerin kaynakları en aşağıda dipnot olduğu için ve sunni kaynaklardan da işlerine gelen rivayetleri koydukları için kaynaklar karışmış olabilir, zaten meseleyi diğer hadislerle birlikte düşündüğümüz zaman iş biraz açıklığa kavuşuyor, şuan anladığım mehdi araplar arasında hakkı batıldan ayırmak içi harp edecek ve neticede arapların çok azı da olsa mehdi'ye uyacaklar...

  ama bu, yukarı yorumda bahsedilen kriterlerin doğruluğunu değiştirmez benim adıma....

  Hz. İmam Hüsyin'den (a.s) şöyle rivayet olunmuştur:
  "Mehdi zuhur ettiğinde onunla Araplar ve Kureyş arasında kılıçtan (harpten) başka bir şey olmayacaktır. Niçin bu kadar Mehdi'nin zuhuru için acele ediyorlar? And olsun Allah'a ki, giyimi kaba elbise, yemeği de arpa ekmeğinden gayri bir şey değildir. Ve o kılıç ve kılıç altında ölümden gayri bir şey değildir"
  (el-burhan)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arap baharı arap katliamına dönüşecek diyordu şeyh imran hüseyin. Hangi hadisti o aklıma gelmiyor şimdi. Arapların büyük oranda öldürüleceğini söylüyordu ve bu hadis sünni kaynaklarda geçiyor. Arapların nüfuzunun azlığı ile ilgiliydi. Hz. Aişe annemize söylüyordu Peygamber Efendimiz sav. Bilenler yazabilir mi? (Bunun Mehdi as. ile ilgisi yok yani Mehdi as. kesmeyecek, bu tam bir acem palavrası)

   Sil
 21. http://birkisigelecek.blogspot.com.tr/?view=flipcard#!/2014/02/ulukisla-savunmasi-3-kasirga-kurtoglu.html

  EY YOL ARAYAN !

  ULUKIŞLA SAVUNMASI 3 KASIRGA - KURTOĞLU (2017 - 2037)

  Ey yol arayan, Mehdi de odur, Hadi de o,

  Hem gizlidir, hem senin karşında oturmakta.”

  YanıtlaSil