.

ALLAH; DEVLETE, MİLLETE VE ORDUMUZA ZEVAL VERMESİN

22 Nisan 2013 Pazartesi

İSTANBUL’UN GELECEĞİ

İstanbul’un manevi fethi artık çok yakındır…   Şam üzerine gidildiği an, İstanbul’un manevi iklimi hareketlenecektir! Çünkü İsrail, dünyayı ‘Şam’la oyalayıp, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya saldıracaktır…(Hayati Sır) 

İsrail Suriye’ye girip Şam’ı alacak. Bu sırada Yunan da Türkiye’nin batısını, İstanbul’u ve çevresini vuracak. (Abdullah Gürbüz Baba)

Türkiye Kuzey Irak’a girince Üçüncü Dünya savaşında Ruslar Türkiye ve Avrupa’ya hücum edecek. Anadolu’da işgal doğudan Ankara’ya kadar yaklaşacak. Bu nedenle başkent İstanbul’un Anadolu yakasına taşınacak. (Abdullah Dağistani, Ahmet Müştak Baba)

Muhyiddin-i Arabiye göre Üçüncü dünya savaşının bir ayağı İstanbul’dan geçecek. İstanbul Ruslar tarafından işgal edilecek. Nostradamus’a göre Latin donanması tarafından işgal edilecek. Bu ihtimale göre İstanbul savaşan güçler arasında el değiştirmiş olabilir.

Aytunç Altındal’ın kitabına göre İstanbul Hristiyanlar tarafından işgal edilecek. Camilerin kubbelerine haçlar dikilecek.

Nazım Kıbrısi sohbetlerinde  İstanbul’un bombalanacağını, bu yüzden insanların kırlara yayılmasını ve gıda stoku yapmalarını tavsiye etmektedir.

İstanbul’da üniversitede iken aynı binada oturan bir tasavvuf ehli, şeyhlerinin kendilerinden İstanbul sur içinden çıkmamalarını tavsiye ettiğini söylemişti. Zira savaşta İstanbul’un sur içi kısmı bombalanmayacaktır.

Nostradamus’un ifadelerine bakılacak olursa İstanbul haçlılarca işgal edilince İstanbul’da Bizans devleti ihya edilecektir. Ancak tahminimizce bu devlet en fazla 6 ay sürecektir. 

Hz. Mehdi'nin zuhurundan önce, dünyayı kaplayacak olan bütün zamanların en büyük savaşı çıkar. Bu savaş üç ay sürer ve dünya nüfusunun büyük bir kısmı telef olur.  

Üçüncü dünya savaşının başında Türkiye zor duruma düşecektir. Vefat etmiş bir evliyaullaha göre ülkenin yarısı düşmana silah atmadan teslim olacaktır. Ülkenin bir kısmı işgal altına girecektir. Bu duruma Hadis-i şerifte İslam ordusunun üçte biri savaştan kaçacak demesiyle işaret olunmaktadır. Ancak diğer kısmı direnişe geçecektir.    Orta Asya ve Afganistan’dan gelen askerlerin yardımıyla Rusya, Hatay ve Doğu Anadolu’da teslim alınacaktır.

Nazım Kıbrısi’nin bahsettiği 4. Sultan Selim ile ilgili rivayetlere bakılacak olursa Osmanlı Sultanı İstanbul’a geri dönecek ve Osmanlı devleti ihya edilecektir. “Allah’ın emriyle Sultan geri döner ve hak yerini bulur. Dağılmış olan ümmetim yeniden hilafet sancağı altında toplanırlar.” demektedir.  Daha sonra İstanbul yöneticisi kutsal emanetleri Mehdiye teslim edecek ve Hilafet Mehdi’ye intikal etmiş olacaktır. “Bir Selim emanetleri alır, bir Selim de Mehdiye teslim eder” denmiştir. Birinci Selim: Yavuz Sultan Selim’dir, diğer Selim de 4. Sultan Selim’dir. 

Niyazi-i Mısri'ye göre Osmanlı devleti Mehdi zamanında sona erecektir. Devlet mehdi'ye devrolunacaktır. 

Fatih Sultan Mehmet Han’ın mürşidi Akşemseddin’e göre "İstanbul'u önce Mehmed fethedecek, sonra İstanbul haçlıların eline geçecek, daha sonra da Mehdi İstanbul'u tekrar fethedecektir.”

Mehdi Mekke’den zuhur edip sefere çıkacak. Savaş durduktan sonra, Hz. Mehdi Şam ve Konya üzerinden İstanbul'a vararak Mukaddes Emanetleri teslim alacaktır. Mehdi İstanbul’u tekbirlerle savaşsız fethedecektir.

Mehdi, İstanbul’da iken Deccalın Horasan’dan zuhur etmiş olduğunu işitip Şam’a intikal edecekler. Mehdi, İsa’nın zuhuruna kadar Şam’da muhasara altında kalacak. İsa Deccalı öldürecektir.

Savaşın başında işgale uğrayan ve üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak yeniden doğan Türkiye; savaşın sonunda İstanbul ve Ege Adaları Beylerbeyliği, Anadolu Beylerbeyliği ve Balkan-Rumeli Beylerbeyliği olarak üç ana eyaletten oluşan bir devlet olacaktır.

Gaybi Haberler

19 yorum:

 1. Uyarı: İstanbul hakkında söylenen rivayet ve haberler burada toplanmıştır. Gerçeğin nasıl zuhur edeceğini Allah bilir. Buradaki senaryonun aynen zuhur edeceğini iddia edemeyiz. Evliyaullaha bildirilen Kader levhaları Allahın takdiriyle değişebilir. İnsanların hak etmesine göre hafifleyebilir yada sertleşebilir. Dua gelir musibeti ya öteye atar, ya kaldırır, ya da hafif geçmesine sebep olur.

  Burada verilen kaynakların hepsi aynı değerde olmayabilir. Çünkü nurani ve zulmani kaynaklar beraber aynı yazıda derç edilmiştir.

  Bu yazıyı yazan da bu konuları okuyandan daha fazla biliyor değildir.

  YanıtlaSil
 2. Bu öyle bir mevzuki içine girdinizmi içinden çıkamıyorsunuz.Ben melhame-i kubra veya armageddon hadisesini iki yıldır araştırıyorum.Birşeyi farkettim bu mevzu üzerinde yapılan keşifler(daha dogrusu keşif denirmi buna bilmiyorum.keşifler bildigim kadarıyla dogru çıkar) o dönemde dünya siyaseti ve cemiyet hayatına göre yapılıyor.Yani Birinci ve ikinci dünya harbi esnasinda bu tür yorumlarda bulunmuş islam alimleri.hakeza soguk savaş döneminde,israil-arap harpleri döneminde,amerikanın birinci ve ikinci ırak işgali dönemindede yapılmış bunlar.Bazı alimler müceddid imam rabbani hazretlerini misal göstererek Mehdi (a.s) 2600 lu yillarda çıkacak diyorlar.Bence bu süre çok uzun .Peygamber efendimiz (sav) kıyamet 1500 kalmaz kopar demiştir.ve ayrıca ümmetinin en kısa ömürlü ümmet olacagını söylemiştir.Bazı islam alimleri bunu 1500 yılından sonra bozulma ve küfr döneminin başlaması olarak izah etmişlerdir.Bana göre yani benim gibi bir acize göre önce islamın yükselişi olmalı yani türkiye osmanlı dönemindeki gücüne erişecek ve bütün islam cografyasini hilafet bayragı altında toplayacak.Ama bugünkü olan hadiselere baktıgımızda bir armageddon harbinin belirtileri var.esed ailesinin kelb kabilesinden olması.suriyede müslümanları hunharca katletmesi bunu dogruluyor biraz.Ama daha mehdi ( a.s) ın zuhur etmesi için gereken bir sürü alamet gercekleşmedi.sizin son yazınızda söylediginiz gibi bu tür haberlerle devlet yönetilmez.Osmanlı imparatorlugu avrupa ve diger bölgelere yüzlerce sefer yapmıştır.bu tür haberlerle hareket etmemiştir.

  YanıtlaSil
 3. Hatırlayanlar bilir, Nazım Kıbrısi'nin 2011 Recep ayında Türkiye'de büyük bir hadisenin zuhuruna dair heyecanlı sohbetleri vardı. Haber verdiği hadise hiç de onun ifade ettiği şekilde zuhur etmemişti. Tahminen kendi ruh aynasında gördüğü keşifleri 2011 Haziran seçimleri olarak gerçekleşmişti.

  Kıbrısi belki de bir daha Meclis kurulmayacak ve tek adam idaresi olacak mealinde haberler vermişti.

  Bu gibi durumlar bende gaybi haberlere karşı temkinli davranmayı öğretti. Bu zatlar yanlış değil, ama gaybi keşifleri tabirsiz aynen anlatmak hatalı olabiliyor.

  Bizim yapmaya çalıştığımız gaybi haberlerin ortak noktalarını tespit edip daha geniş bir perspektif yakalamağa çalışmaktır.  YanıtlaSil
 4. Nazim kibrisiyi dikkate almaniza sasirdim. Lutfen onun hakkinda arastirma yapin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu blogda islami gayb haberleri yanında islam dışı kaynaklarınca kehanet tabir edilen sözlerine yer verilmiştir. Maksat mümkün olduğu kadar bütün kaynaklara erişebilmek ve değerlendirmektir. Burada kendimizce bağlı olduğumuz kişilerin sözlerini esas kabul edip diğerlerini dışlamak tarzı tutulmamıştır.

   Nazım Kıbrısi hakkında bir çok okudum. Hakikatini Allaha havale ediyorum. Eğer belli bir dünya gücünün lehine propaganda yapıyorsa bunun da dikkate alınarak değerlendirilmesi gerekir.

   Biz hüsn-i zan ancak adem-i itimat kuralını uyguluyoruz. Kimileri tarafından muteber sayılmayan kişiler ona bağlıları tarafından evliya kabul etmektedir.

   Bu arada tasavvufa biraz bakanlar hakiki evliyalar arasında bile anlaşmazlıklar olduğu hatta birbirini reddettikleri görülür. O yüzden bizim işimiz kişilerin gizli mahiyetlerini Allaha bırakmaktır.

   Sil
 5. Nazım Kıbrısi nalıncı keserini İngiltere lehine yontmaktadır. Amenna ama o da kendi içtihadınca İngiltere'nin müslüman olacağını hadislere, keşiflere ve Muhyiddin-i Arabiye istinaden inanmaktadır. Yani hiç kimse hainlik olsun diye bir yol tutturmamıştır. O da İslamın tealisini şimdiye kadar dünyaya egemen olmuş İngiliz kuvvetinin gölgesi altında bulunmaktan geçtiğini düşünüyor zannederim. Tabi bu benim kanaatim. Yine de Nazım Kıbrısiye olan hüsn-ü zannımı muhafaza etmek istiyorum. Hüsn-ü zanda hata etsek zarar yok. Ama Su-i zanda isabet etsek fayda yok, zararı ise çok.

  YanıtlaSil
 6. Abdullah Gürbüz hz. nin yorumlarına pek ihtimal vermiyorum. Teknoloji ilerleyecek değil belki sıfırlanacaktır yani çökecektir. Allah-u Alem

  3 de 1 i kaçar kalanı savaşır şehit olur... hadisi şerifini Türkiye'ye bağdaştırmanıza anlam veremedim. Burada Amik ovası harbinden bahsediliyor. Her şeyi Türkiye'ye yormayın. Türkiye'nin çok bir varlık gösterebileceğini sanmıyorum. Kafir düzen ülkesi yıkılıp gider inşallah!

  Nazım Kıbrısi'nin anlattığı 4.selim muhabbetleri de pek gerçekle uğraşmıyor. Ne öyle bir hadis var, ne öyle bir rivayet var ne de öyle bir hanedan üyesi var! Bunu Murat bardakçı ve Cübbeli ahmet hoca ve kadir mısıroğlunun bu konu hakkında ki ortak yorumlarından öğreniyoruz.

  Milyarlarca insanın öldüğü bir savaşın sonunda ülke falan kalmayacaktır. Az kalan insanların kurmuş oldukları bir devlet kalacaktır o da Mehdi as.'ın devleti.

  Bu arada Akşemseddin'in şu sözü söylediğini bir kitapta yada bir yazıda görmüştüm. Müridlerine; gidin şu ebegümeci tohumlarını ekin diyor. Sonra durun ekmeyin daha çok var deyip serpmelerini söylüyor İstanbul'a. Nedenini sorunca; ahir zamanda büyük bir savaş olacak, o savaşta hiç bir bitki yetişmez insanlara kıtlık dokunur, sadece bu bitki yetişir demiştir. Bu da size ekstra bir fikir verebilir. Neden dolayı yetişmeyecek bitkiler? Radyasyon mu?

  YanıtlaSil
 7. Teknoloji: Mehdi'nin çıkışında güneşin bir alamet olarak zuhur edeceği hadisine göre tahminen güneş parlaması gibi bir nedenle dünya üzerindeki elektrik-elektronik vesaire tüm araçlar çalışmaz olur. Mehdi at ile elde kılınçla savaşır. Amenna.. Ancak daha sonra Mehdi ve İsa döneminde Bediüzzamanın ifadesiyle teknoloji bir balonaun yükselme gibi dikey bir yükseliş gösterecek. İnşaallah "İlim Süreyya yıldızında kalmış olsa..." ev kema kal- hadisinin mana-yı işarisince Müslümanlar ülker takım yıldızına kadar erişecektir. İnşaallah. Bir yerde okudum bunun tarihi de 2070 ler olacak...

  2)Amik ovası hadisini ve orada savaşacak orduyu Türkiye ile neden ilişkilendirmeyelim doğrusu şaşıyorum. Orası neresi... Üçte biri kaçar demek ordunun ve milletin bir kısmı Rusya vesaire her kimse onlardan yana olur demektir. Yaşayıp göreceğiz. Şunun şurasında savaşın ya içinde ya burnunun dibindeyiz..

  Kafir düzen ülkesi söylemi bana uymaz. Bediüzzamana göre yarı fetret hakimdir. Ama İslam deccalı olan Süfyan dahi İslam ülkesinde zuhur eder. Bediüzzaman kendisini hapislerde süründüren rejime rağmen Türkiyeye daima İslam ülkesi demiştir. Süfyan vesaire geçici arızalardır. Gelip geçecek. Ümitvar olalım.

  3)4.Selim konusu Şeyh Nazım tarafından ifade ediliyor. Ben bunun Muhyiddin kaynaklı olduğu kanaatini taşıyorum. Ben bu arada Hüreyre kaynaklı ahirzaman hadisi rivayetini de temkinle karşılıyorum, ama işin doğrusunu Allah bir. Malum İmam Ahmed Hanbel 1 milyon hadis ezberlemiş deniyor, halbuki ehl-i sünnet 12 000 hadise, Şia 15 000 hadise istinad eder. Nerede diğerleri... Yani keenlemyekun demek için biraz temkinliyim...
  Ayrıca Osmanlı devletini ihya şeklindeki çabanın ardında bir çapanoğlu olabilir...

  4)Mehdi'nin devleti "Mehdi Araba hakim oluncaya kadar Rum'dan yada Türk'ten ayrılmayacaktır rivayetince önce Türkiye merkezli kurulup, ardından önce Suriyenin iltihakı ve diğer islam ülkelerinin ittifakı ile kurulacaktır. Herhalde Türk unsurunun etkin olduğu bir devlet olacaktır. Türkiyeyi o kadar yabana atmayalım.

  5) Akşemseddin ve ebegümeci meselesini okudum. Zira manevi derslerde aç kalındığı zaman neler yapılacağı da öğretilmiştir. Yani açlık olacak, ateşte pişirmek yerine nohut ıslatılıp yenecek.

  YanıtlaSil
 8. Olabilir, sonuçta kesin bir bilgi ile konuşmamız yanlış olur. Gaybi bilgiler olduğu için, yoruma dayalıdır ve biz de kendi fikirlerimizi beyan ediyoruz.

  Şeyh nazım Camiussağir de geçer diyor o Selim hadisi için, yani kütübi sitte dışında. Cübbeli Ahmet hoca, camiussağir de hiç öyle bir hadis görmedik duymadık demiştir.

  Bu arada verdiğin rivayetlerin kaynağı nedir? Türkiye merkezli falan olacağını zannetmiyorum ben. Zaten Mehdi ye ilk biat Mekke de olacak (yada Medine de) O zaman aşikar olacak, o zaman güç ortaya çıkacak. Ne Türkiye'si ya? Gavur hükümlerle yönetilen ülkenin, gavur gibi yaşayan ekseriyeti mi Mehdi için biçilmiş kaftan? Fuhşun, kumarın, içkinin sapıklığın ve en önemlisi beyinsizliğin(Babaların kızlarını okula göndermeleri gibi-deyyusluk-) bini bir para.

  Çok tartışmayacağım; Bence Allah ülkeleri yıkıp geçecektir, ittihadı İslam lafları boş laflardır. 1000 sene daha olsa ittihadı İslamı beceremez bu Müslümanlar. Bak bir ayet geldi aklıma, bu ayeti düşünüyordum ve şeyh imran da bu ayeti aynen yorumlayınca ihtimal kuvvetlendi;

  Ne kadar memleket varsa hepsini kıyamet gününden önce ya helâk edeceğiz, ya da şiddetli bir azapla cezalandıracağız. İşte bu, Kitap’ta (Levh-i Mahfuz’da) yazılmış bulunuyor. İsra 58

  Bu ayet Melhame-i Kübra'ya işaret olabilir. Kıyamet gününden önce yani ahir zamanda. Nükleer yiyenler helak olacaklar, yemeyenler ise depremler ve kıtlık ve hastalıklar ile kırılacaklar. Tabi Allahu Alem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hz mehdi mekkede zuhur edecek onu şam alimleri tanıyacak ve şama davet edecekler hz mehdi burada bir ordu kuracak bu ordu 70 bin kişilik kürtlerden oluşacak daha sonra türkler ve diğer ırklar biat edecek

   Sil
  2. Hz mehdi mekkede zuhur edecek onu şam alimleri tespit edecek ve onu şama davet edicekler hz mehdi suriyede 70 bin kişilik kürtlerden oluşan bir ordu kuracak ve cihat ilan edecek daha sonra bu çağrıya ilk türkler ve diğer kavimler iştirak edecek

   Sil
  3. mekke olan yer nerde türkiyenin doğusundamı mı batısındamı

   Sil
  4. Mehdiye ilk biyat edebilecek 70bin kisilik kurt olabilecegini sanmam. Pesmergemi biat edecek pyd mi?

   Sil
 9. Biz muhataplarımıza hep değer veriyoruz. Onlarla aynı düşünceleri paylaşmasak dahi fikir alışverişinin bizleri bir adım ileri götüreceğini umuyoruz. Melhame-i kübranın burnunda olmamıza rağmen geleceğin İslamı yükselteceğine inanıyoruz. Ama gerçekleşir yada değil, sonuçta hepimiz Allahın kuluyuz.

  Dünyanın başına kıyamet kopsun da dünya temizlensin bu pisliklerden bakış açısı sadece o fikre sahip olanları bağlar. Biz ümitvarız. Büyüklerimiz bize ümidi, Müslümanlara sevgiyi, insanların daha iyi bir dünyada yaşamasını temenni etmeyi öğretti.

  Herkes kendi bakış açısını kendisi seçer. Ona göre de o düşüncenin psiko-sosyal atmosferini yaşar.

  Söylediğiniz herşeyi kendi bakış açısından öyle görüyorsunuz. Dikkat edin öyle sanıyorsunuz demiyorum. Başlangıç neyse varılacak yerde odur.

  Biz Müslümanlara hüsn-ü zan ediyoruz. O insanlar hayatlarını boşuna yaşamadılar.
  Sizden ricam lütfen kavl-i leyyin bir üslup seçiniz. Vesselamu alâ men-ittebeal hüda...

  YanıtlaSil
 10. KEŞİF BİLGİLERİ İSTİYORSNIZ ;
  ULUKIŞLA SAVUNMASI 3 TE BAZI KEŞİF BİLGİLERİNE YER VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM
  AZ KALDI FARKLI BİR YÖNTEM DENEYECEĞİM
  MAKALE Yİ BİR YERDE YAYIMLAMAYACAĞIM
  E MAİL İLE YAYMAYI DÜŞÜNÜYORUM
  BUNU İÇİN PROGRAM BİLE ALDIM
  TOPU E MAİL
  4 700 000 TANEDE E MAİL ADRESİ ELİMİN ALTINDA ONU DA SATIN ALDIM
  BUNLARDAN 590 000 KÜSÜRÜ KURUM KURULUŞ ŞİRKET V.S
  3 700 000 ADETİ BİREYSEL E MAİL
  ÖNCE TANITIM GENELE YAYACAĞIM İYİCE TABAN EDİNSİN İSTİYORUM
  ARDINDAN MAKALEYE İLGİYE BAKACAM
  İNSANLAR NE KADAR İLGİ ALAKA GÖSTERİYOR
  BİZKAÇKİŞİYİZ.NET DE 1-2 VAR ORDAN BAKACAM LİSTE BAŞI VE YORUM OLURSA İLGİ VAR DEMEKTİR
  2. AŞAMA DA MAKALEYİ 3. KASIRGAYI TEMELDEN BAŞLAYARAK POSTALAYACAM

  SON AŞAMA İSE MAKALENİN YOUMLARI TEPKİLERİ NETTEN TAKİP EDECEM
  SON AŞAAMDA MAKALEME RESME BOĞACAM
  DETAYLAR DAHA DA NETLEŞECEK
  FAKAT RESİMLER VE MAKALEDEN ÖNCE AŞAMAM AŞAMA TEPKİLERİ KONTROL EDECEM
  İLGİ ALAKA YOKKEN TEK BAŞINA KÜREK ÇEKMENİN ANLAMI NE DİR Kİ
  ÖNCE ŞU PROGRAMI BİR ÖĞRENEYİM
  İNŞ SONRASI KOLAY OLUR
  KULAKTAN KULAĞA MAİL YAYILIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
  İÇERİĞİ İTİBARİYLE KONULARA GÖRE AÇIKLAMALARDA YAPABİLİRİM
  HAYIRLISI OLSUN
  40 AR GÜN ARAYLA 3 AŞAMALI E MAİL YAĞMURU :)
  17 MAYIS 2014 E AZ KALDI
  3 FARKLI YÖNTEMLE BU TARİHİ BULDUM
  ÖRTÜŞÜYOR
  3 Ü DE BU TARİHTE KALDI
  ÜSTELİK 2009 DA BULMUŞTUM ,ŞİMDİ İSE SURİYE OLAYI ÇIKTI ,ORTALIK KARIŞACAK GİBİ...
  İRAN İSRAİL BİRBİRİNE GİREBİLİR
  6 AY SONRA BAKALIM GÖRELİM ÇIKIYOR MU ÇIKMIYOR MU
  KEŞKE YANILSAM 3 FARKLI BAKIŞ AÇISI KESİŞTİ
  17 MAYIS 2014 DİYOR OLMAZSA 24 MAYIS OLMAZSA 31 MAYIS ...1 ER HAFTA ARAYLAN BAKILACAK
  İLK 17 MAYIS OLACAK GİBİ ...2014 OLMAZSA DA 2015 E BAKILACAK
  TOPARLARSAK
  17 MAYIS 24 MAYIS 31 MAYIS 2014/2015 SİYONİST YAHUDİ DEVLETİNİN YOK OLUŞ GÜNÜ U DEMEK ATOMLAR HAVADA UÇUŞACAK DEMEK

  http://www.youtube.com/watch?v=HNCQmFLdEeI
  http://www.youtube.com/watch?v=_1zNSlGTWLA

  BU LİNKİ YAYIN
  İNŞ ULIKIŞLA SAVUNMASI 3 KASIRGA YOLDA

  SAYGILAR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin dediginize gore olmamis malesef israil hala ayakta ve uzucu olanda bombalar su an bayir bucak turkmenlerinin uzerine yagmakta.rusyanin savas ucaginin dusurulmesi uzerine putin bize kinlenmekte allah sonumuz hayr eylesin

   Sil
 11. Hayırlısı kardeşim.. Ulukışla savunmasına esas olan evliya haberini biz önemsiyoruz. Zaman zaman tekrarlıyoruz. Millet öğrensin diyerek... Ulukışla savunması 3 'ü bekliyoruz. Allah başarılar versin.

  YanıtlaSil
 12. Ayrica sasirdigim nokta murat bardakci gibi bir osmanli dusmanini nasil takip ettiginizdir.mustafa islamoglununda ne kldugu ortada elde bir tek cubbeli ahmet var saglam.kaynaklariniza dikkat ediniz lutfen kimseye yanlis bilgi vermeyiniz

  YanıtlaSil
 13. dünya genelinde 9 iddetinin üzerinde zelzele beklentisi
  inşallah islam ülkelerine vurmaz
  http://www.tgrthaber.com.tr/dunya/unlu-sismologdan-mega-deprem-tahmini-119803

  YanıtlaSil